Nasza oferta obejmuje:
- zajęcia grupowe, podczas których uczniowie poznają nowe technologie i zobaczą, że nauka może być też świetną zabawą
- bezpłatne warsztaty jednorazowe dla klas ze szkół publicznych
Budowanie kompetencji w ramach modelu STEAM odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Autorskie programy zajęć przygotowane są w oparciu o szereg konsultacji, doświadczenie i wiedzę merytoryczną zespołu programowego.
Warsztaty jednorazowe
Zapraszamy do Centralnego Domu Technologii na zajęcia technologiczne przez cały rok szkolny. Oferta bezpłatnych warsztatów skierowana jest do grup zorganizowanych ze szkół publicznych.
W ofercie scenariusze dostosowane do wieku oraz zainteresowań grupy. Oferta warsztatów obejmuje dzieci w wieku od 7 do 19 lat oraz takie tematy jak programowanie, robotyka, projektowanie 3D, przedsiębiorczość oraz zrównoważony rozwój. Zajęcia trwają 90 minut, a udział w nich jest bezpłatny.
Edukacyjny Wehikuł Czasu
Odkrywaj i poznawaj historię polskich naukowców i wynalazców w nowy, interaktywny sposób! Dołącz do nas w fascynującej podróży w czasie, która łączy technologię z wiedzą historyczną. Razem promujmy nowoczesny patriotyzm i inspirujemy młode pokolenia do tw
Zapraszamy na stacjonarne zajęcia dla uczennic i uczniów w wieku 13-18 lat w CDT. To wspólna przygoda, która łączy nowoczesne technologie z wiedzą historyczną, kształtując postawy moralne i patriotyczne.
Tematy warsztatów
Kultura i niepodległość
Historia transatlantyku „MS Piłsudski”, który był symbolem odzyskania przez Polskę dostępu do morza, odrodzenia polskiej gospodarki, a także wizytówką polskiej kultury. Warsztaty z wykorzystaniem technologii VR.
Kryptolodzy
Opowieść o kryptografii, tworzeniu szyfrów i mechanizmów propagandy oraz o przebiegu wojny polsko-bolszewickiej i wpływie polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. Warsztaty z wykorzystaniem technologii VR nawiązujące do „Gry Szyfrów” lub w wersji online.
Historyczny lot
Historia polskiego lotnictwa i polskich wynalazków związanych z lotnictwem, z procesem warsztatowym realizowanym metodą STEAM. Zajęcia obejmują samodzielne składanie przez uczestników warsztatów przykładowych, papierowych modeli samolotów z danym rozwiązaniem.
Neony warszawskie
Historia warszawskich neonów, ich twórców oraz sposobów ich tworzenia. Zajęcia obejmują modelowanie prototypu własnego neonu z wykorzystaniem druku 3D, programowanie neonu i sposoby jego animacji przy pomocy programowalnych pasków LED i mikrokontrolera microbit/arduino.