Centralny Dom Technologii

Oferta

offer-img-adults

Dla dzieci i młodzieży

Zajęcia w Centralnym Domu Technologii realizowane są w metodyce STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Budowanie tych kompetencji w ramach modelu STEAM odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Autorskie programy zajęć przygotowane są w oparciu o szereg konsultacji, doświadczenie i wiedzę merytoryczną zespołu programowego.

Odwiedzając nas:

 • Dzieci i młodzież rozwiną swoje kompetencje cyfrowe i zgłębią świat nowych technologii.
 • Zobaczą, jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji.
offer-img-adults
Lato w mieście w CDT

Jak co roku Centralny Dom Technologii w okresie wakacyjnym w ramach akcji „Lato w mieście” zaprasza na warsztaty technologiczne. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych  - uczestników zajęć w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych- i realizowana jest do końca sierpnia 2022.

W ofercie jest ponad 10 scenariuszy, dostosowanych do wieku oraz zainteresowań grupy. Oferta warsztatów obejmuje dzieci w wieku od 7 do 18 lat oraz takie tematy jak programowanie, robotyka, projektowanie 3D, przedsiębiorczość oraz zrównoważony rozwój. Zajęcia trwają 90 minut, a udział w nich jest bezpłatny.
KIEDY: od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 r.
GDZIE: Centralny Dom Technologii, Warszawa ul. Krucza 50 (1 piętro).
DLA KOGO: uczestnicy zajęć w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych
JAK ZAPISAĆ GRUPĘ: obowiązuje rejestracja przez formularz online dostępny tutaj – https://outlook.office365.com/owa/calendar/CDTdlaklas@pfr.pl/bookings (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń)

Bajek Lema ciąg dalszy

Zaprogramuj swoją opowieść

Uczestnicy tworzą prostą animację, projektują i programują bohaterów swojej historii. Podczas zajęć przedstawiają różne sposoby radzenia sobie z uczuciem złości. Warsztat łączy naukę podstaw programowania wizualnego dla najmłodszych(w programie Scratch Jr.) z komunikacją bez przemocy (NVC).

Bajek Lema ciąg dalszy

Gra w emocje

Warsztat pomyślany jest jako kontynuacja/rozwinięcie warsztatów „Zaprogramuj swoją opowieść”. Uczestnicy warsztatu tworzą prostą grę komputerową w temacie radzenia sobie z emocjami z wykorzystaniem programu Scratch Jr. Grupy mogą podejść do warsztatu bez uczestnictwa w innych, ale rekomendowane jest zapisanie się na  warsztat "Zaprogramuj swoją opowieść".

Bajek Lema ciąg dalszy

Wyprawa robotów

Warsztat ma na celu zapoznanie uczestników z podstawami programowania robotów. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie wymyślą i zaprogramują trasę robota edukacyjnego. używając komend ruchu, reakcji, zmiany świateł i dźwięków. Po poznaniu wszystkich funkcji robota, grupa zastanowi się nad możliwością wyposażenia robota w zalążki sztucznej inteligencji - system samodzielnego podejmowania decyzji w oparciu o mechanizmy zmiennych i drzewek warunkowych lub w mechanizm autonomicznego omijania przeszkód.

Bajek Lema ciąg dalszy

Robopies

Warsztat ma na celu zapoznanie uczestników z podstawami programowania robotów. Warsztat pomyślany jest jako kontynuacja/rozwinięcie warsztatów „Wyprawa robotów”. Podczas zajęć uczestnicy zaprogramują robo-psa posługując się robotem edukacyjnym oraz zaawansowanymi opcjami programistycznymi takimi jak instrukcje warunkowe i pętle. Uczestnicy zaprogramują robota korzystając z komend ruchu, reakcji, zmiany świateł i dźwięków. Po poznaniu wszystkich funkcji robota, grupa postara się stworzyć tor przeszkód dla robo-psa, który wykorzystywać będzie bardziej zaawansowane opcje programistyczne. Warsztat łączy podstawy programowania z refleksją o opiece nad zwierzętami. Grupy mogą podejść do warsztatu bez uczestnictwa w innych, ale rekomendowane jest zapisanie się najpierw na warsztat „Wyprawa robotów”.

 

Bajek Lema ciąg dalszy

Zrób swoją grę

Uczestnicy warsztatu tworzą swoją własną grę, ucząc się przy tym najważniejszych komend używanych w nauce programowania oraz metod analizy i poprawiania programistycznych błędów.

Bajek Lema ciąg dalszy

Remix gry

Warsztat pomyślany jest jako kontynuacja/rozwinięcie warsztatów „Zrób swoją grę”. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i zasady związane z programowaniem i tworzeniem gier za pomocą różnego rodzaju narzędzi i języka programowania wizualnego Scratch. Uczestnicy w ramach kursu zmodyfikują stworzone wcześniej gry komputerowe. Podczas ich modyfikacji poruszony zostanie temat praw autorskich oraz udostępniania treści i multimediów w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się dzięki temu, na co powinni uważać wykorzystując treści pobrane z Internetu. Grupy mogą podejść do warsztatu bez uczestnictwa w innych, ale rekomendowane jest zapisanie się najpierw na warsztat „Zrób swoją grę”.

Bajek Lema ciąg dalszy

Zaprojektuj szkołę marzeń

Uczestnicy wcielają się w rolę projektantów szkoły przyszłości i projektują jej model z wykorzystaniem programu do modelowania 3D. Uczestnicy poznają możliwości zastosowania tej technologii, takie jak druk 3D, rzeczywistość wirtualna (VR) czy rzeczywistość rozszerzona (AR).

Bajek Lema ciąg dalszy

Wstęp do sztucznej inteligencji

Uczestnicy dowiadują się, czym jest sztuczna inteligencja oraz jak wyglądają metody jej uczenia i „trenowania”. Każdy uczestnik poznaje szereg aplikacji opartych na sztucznej inteligencji oraz samodzielnie wykorzystuje metody trenowania AI takie jak uczenie maszynowe czy algorytmy ewolucyjne.

Bajek Lema ciąg dalszy

Smart City

Warsztaty z wykorzystaniem klocków Lego, mikrokontrolera Microbit oraz makiety Lego w przestrzeni CDT. Uczestnicy wymyślają nowe sklepy/biznesy/miejsca pracy w Smart City oraz budują ich makietę z Lego. Do stworzonej makiety dołączają płytkę Microbit, na której powinni zaprogramować reklamę oraz wybrany czujnik ostrzegający o zagrożeniu dla miasta. Uczestnicy poznają ideę „Inteligentnego miasta” poprzez samodzielne programowanie komputerowych czujników, które służyć mają mieszkańcom miast.

Bajek Lema ciąg dalszy

Bot przewodnik

Warsztat porusza podstawowe zagadnienia związane z podstawami programowania oraz sztuczną inteligencją. Podczas zajęć uczestnicy poznają definicje sztucznej inteligencji oraz mechanizmy stojące za jej tworzeniem i funkcjonowaniem. Celem warsztatu będzie samodzielne stworzenie chatbota - przewodnika.  Zostanie on wyposażony w wiedzę uczestników na temat najważniejszych miejsc w Warszawie i będzie mógł służyć jako informacja turystyczna. Podczas tego warsztatu uczestnicy poznają Warszawę i atrakcyjne miejsca stolicy.

Bajek Lema ciąg dalszy

Bot przewodnik

Warsztat porusza podstawowe zagadnienia związane z podstawami programowania oraz sztuczną inteligencją. Podczas zajęć uczestnicy poznają definicje sztucznej inteligencji oraz mechanizmy stojące za jej tworzeniem i funkcjonowaniem. Celem warsztatu będzie samodzielne stworzenie przez jego uczestników swojej własnej sztucznej inteligencji w formie chatbota. Stworzony na zajęciach chatbot-przewodnik wyposażony zostanie w wiedzę uczestników zajęć na temat najważniejszych miejsc w Warszawie i będzie mógł służyć jako informacja turystyczna dla przykładowych turystów. Podczas tego warsztatu uczestnicy dodatkowo poznają Warszawę i atrakcyjne miejsca stolicy.

Bajek Lema ciąg dalszy

Miasto otwarte

Warsztat zapoznaje uczniów z metodą Design Thinking. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie zaprojektują własną aplikację odpowiadającą na potrzeby osób w ich wieku. Uczestnicy poznają proces Design Thinking oraz obsługę aplikacji do prototypowania Marvel App. Celem warsztatu jest również refleksja nad „dospołecznymi” możliwościami technologii oraz potrzebami innych, wynikających z długiego okresu pandemii oraz zdalnego nauczania.

Oferta edukacyjna na rok szkolny

Stała oferta edukacyjna obejmuje 90-minutowe warsztaty skierowane do grup zorganizowanych (szkolnych i pozaszkolnych) prowadzone przez doświadczonych edukatorów. Tematyka obejmuje zagadnienia od projektowania i druku 3D, po programowanie, robotykę po zagadnienia zawiązane ze sztuczną inteligencją.

Warsztaty w CDT są bezpłatne dla szkół publicznych i mogą być realizowane w formie zdalnej, hybrydowej lub stacjonarnej.

place-icon-1

Dla nauczycieli

Dla nauczycieli i edukatorów przygotowaliśmy cykl zajęć „Piątki dla nauczycieli w CDT”. W trakcie warsztatów online uczestnicy i uczestniczki – nauczyciele wszystkich poziomów kształcenia, w tym także szkół specjalnych, zdobędą wiedzę i umiejętności, które pomogą im w prowadzeniu efektywnej edukacji na odległość.

Odwiedzając nas:

 • Poznasz narzędzia wspierające przygotowanie i prowadzenie zajęć zdalnych.
 • Dowiesz się jak angażować uczniów i oceniać ich pracę, a także jak korzystać z nowych technologii w codziennej pracy dydaktycznej.
 • Uzyskasz wsparcie metodyczne i nauczysz się prowadzić zajęcia w nurcie STEAM.
 • Otrzymasz narzędzia dydaktyczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Poznasz innych edukatorów, otwartych na wymianę doświadczeń.
debata z CDT
about-img-3
Oferta dla nauczycieli

"Piątki dla Nauczycieli w CDT", to cykl warsztatów online, który stworzyliśmy w ścisłej współpracy z edukatorami i nauczycielami. Tematyka zajęć idealnie odpowiadała na ich aktualne potrzeby, dostarczając uczestnikom mnóstwa inspiracji. Wspólnie udało nam się stworzyć niezwykle wartościowy projekt, który cieszy się coraz większą popularnością.

Podczas warsztatów online „Piątki dla nauczycieli w CDT” uczestnicy zdobywali cenną wiedzę i umiejętności, które pomagały im w prowadzeniu nowoczesnej i efektywnej edukacji. Pomagaliśmy nauczycielom w motywowaniu swoich uczniów do nauki, ćwiczyliśmy wspólnie umiejętności kreatywnego pisania, pokazywaliśmy jak sprytnie włączać nowe technologie do procesu nauczania.

Link do zapisów: Formularz

Wszystkie materiały są dostępne na naszym YouTube oraz w naszej Bazie Wiedzy.

 

Narzędzia TIK w pracy z uczniem z SPE

Rok szkolny 2020/2021 w liczbach

 

- W 31 zajęciach uczestniczyło 3000 nauczycieli z całej Polski.

- W tworzenie projektu zaangażowało się aż 18 edukatorów.

- W rezultacie powstało 50 godzin nagrań z materiałami dydaktycznymi, które znajdują się na naszym kanale YouTube  oraz w naszej Bazie Wiedzy.

 

 

Baza wiedzy
offer-img-adults

Zajęcia dla seniorów

Projekt „Cyfrowi Debiutanci – oswajamy technologie” umożliwia osobom w dojrzałym wieku zdobycie nowych umiejętności w zakresie korzystania z nowych technologii i pomaga przełamać obawy związane z korzystaniem z nich.

Uczestników zajęć wprowadzamy w świat aplikacji, poczty elektronicznej i bezpieczeństwa w Internecie.

Prowadzimy bezpłatne kursy w formie stacjonarnej, otwarte warsztaty online, a zgromadzone materiały udostępniamy w naszej Bazie Wiedzy.

Aby być na bieżąco z ofertą dla Cyfrowych Debiutantów, warto śledzić nasze kanały na mediach społecznościowych − zapraszamy na Fanpage Centralnego Domu Technologii na Facebooku.

 

 

 

Odwiedzając nas:

 • Nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świadomie korzystać z komputera i smartfona.
 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz wiedzę o nowych technologiach.
 • Zobaczysz, jak wykorzystywać dostępne aplikacje w życiu codziennym.
 • Poznasz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
offer-img-senior
Warsztaty online

W ramach projektu "Cyfrowi Debiutanci - Oswajamy Technologie" organizujemy warsztaty online. Spotkania są bezpłatne i trwają 60 minut. Ich uczestnicy uczą się podstaw bezpiecznego korzystania z komputera i smartfona, a także poznają przydatne aplikacje i popularne komunikatory.

Kiedy? Zajęcia odbywają co tydzień w każdą środę w godz. 10:00 – 11:00.

Gdzie? Dołącz klikając w link: https://cedet.clickmeeting.com/oswajamy-technologie

 

Warsztaty stacjonarne

W ramach projektu "Cyfrowi Debiutanci - Oswajamy Technologie” zapraszamy do Centralnego Domu Technologii na cykl bezpłatnych spotkań stacjonarnych. Kurs obejmuje 8 spotkań, podczas których uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputera, smartfona, aplikacji, a także poznają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu – od zakupów w sieci po przydatne aplikacje ułatwiające życie. Zajęcia na temat zakupów w sieci są elementem ścieżki edukacyjnej CDT – Cyfrowa przedsiębiorczość, której Partnerem jest firma Allegro.

Kiedy? Zajęcia rozpoczynają się 20 kwietnia 2022 (środa) i będą się odbywały co tydzień w każdą środę w godz. 11:30 – 13:00.

Gdzie? Centralny Dom Technologii, ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa (I. piętro)

Jak się zapisać? Zapisy przyjmujemy telefonicznie 694 813 219 oraz poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/r/T7etC8cJsw

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Korzystamy z cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na naszą  Politykę Prywatności i Cookies