Centralny Dom Technologii

Oferta

offer-img-adults

Dla dzieci i młodzieży

Oferta warsztatów CDT jest bezpłatna dla szkół publicznych i realizowana jest w formie zdalnej lub hybrydowej. Zajęcia w CDT realizowane są w duchu STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Budowanie tych kompetencji w ramach modelu STEAM odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Autorskie programy zajęć przygotowane są w oparciu o szereg konsultacji, doświadczenie i wiedzę merytoryczną zespołu programowego.

Czas trwania zajęć: 90 minut.

Zapisz się tutaj!

Regulamin na zajęcia dla szkół i grup zorganizowanych

 

Odwiedzając nas:

 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w edukacji swojej i swojego dziecka.
 • Spędzisz miło czas ze znajomymi oraz poznasz nowe osoby, biorąc udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.
offer-img-adults
Warsztaty rodzinne

W Centralnym Domu Technologii ruszamy z Warsztatami Rodzinnymi podczas których połączymy naukę i zdobywanie wiedzy z atrakcyjną i pełną dobrej zabawy formą dostosowaną do niemal wszystkich grup wiekowych.

Na warsztatach spróbujecie swoich sił w programowaniu robotów oraz tworzeniu wyjątkowych modeli 3D. Będziemy się uczyć przy pomocy interdyscyplinarnej metody STEAM, która pozwala na efektywne działania i świetną zabawę nie tylko fanom programowania i konstruowania, ale również uczestnikom stawiającym na kreatywność, sztukę i ekspresję w swoich projektach.

Najważniejsze jest jednak to, że warsztaty to także świetny sposób na wartościowe spędzenie wolnej chwili w rodzinnym gronie – na wspólną naukę i zabawę,

Zapraszamy opiekunów z dziećmi od 7 roku życia.

Terminy warsztatów

 • niedziela, 27 czerwca, godz. 12:00 - Wyprawa robotów
 • sobota, 17 lipca, godz. 10:00 - Wyprawa robotów
 • niedziela, 25 lipca, godz. 10:00 - Park naszych marzeń
 • niedziela, 25 lipca, godz. 12:00 - Wyprawa robotów

Zapisy: https://forms.office.com/r/3z0pBTwRyh

Zapraszamy Was serdecznie! 

 

Kurs wakacyjny

Zapraszamy do CDT na 5-dniowy kurs wakacyjny nastawiony na wyposażenie uczestników w zestaw podstawowych kompetencji i umiejętności związanych z programowaniem. Z nami każde dziecko rozwinie kompetencje przyszłości, takie jak inteligencja emocjonalna, przedsiębiorczość, elastyczność poznawcza, kreatywność czy umiejętność krytycznego myślenia.

Spotkania są interaktywne, wypełnione nauką poprzez ćwiczenia i zabawę.

Stacjonarnie w Warszawie:
Podstawy programowania i robotyki - od 7 do 9 lat

Wakacje w CDT będą prawdziwą edukacyjną przygodą!

Zapisz swoje dziecko na kurs!

RoboKids

Postawy programowania i robotyki

Jeżeli chcesz, żeby twoja najmłodsza pociecha rozpoczęła przygodę z nowymi technologiami, koniecznie zapisz ją na nasz kurs Postawy programowania i robotyki.  W CDT można zacząć naukę programowania już w wieku 7-9 lat, ponieważ dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy ofertę zajęć robotyki z programowaniem. Nasze zajęcia, to okazja do wejścia w niezwykły świat algorytmów, nauki jednego z podstawowych języków programowania, a przede wszystkim to świetna wakacyjna zabawa! Twoje dziecko rozpocznie naukę od prostej aplikacji Scratch Jr, która jest dostosowana do jego wieku, bo posługuję się językiem obrazowym. Podczas kursu stworzy miasto przyszłości, zaprogramuje robota i weźmie udział w Wyścigu Maszyn!

Termin: 23-27 sierpnia 2021 w godz. 16:30-18:00

Cena: 250 zł

Zapisz swoje dziecko!

Warsztaty – Lato w mieście

Warsztaty w CDT to interdyscyplinarne warsztaty dla grup, prowadzone zgodnie z metodologią STEAM – w ich trakcie wykorzystujemy metody aktywizujące uczestników oraz nowoczesne narzędzia edukacji  i zapoznajemy dzieci i młodzież ze światem technologii i innowacji.

Warsztaty trwają 90 minut i odbywają się w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 lub zdalnie. Tematyka warsztatów obejmuje programowanie, robotykę, projektowanie 3D, ekologię oraz cyfrową przedsiębiorczość. Oferta jest bezpłatna dla Feryjnych Placówek Edukacyjnych, Domów Dziecka, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz dla Fundacji i Stowarzyszeń, które nieodpłatnie organizują wypoczynek dzieci i młodzieży.


Pula bezpłatnych warsztatów jest ograniczona, dlatego już teraz zachęcamy do zapisów!

 

Link do zapisów: Lato w CDT! 

Regulamin warsztatów

 

Projekt współfinansowany ze środków Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy w ramach programu „Lato w mieście”.

RoboKids

Wyprawa Robotów

Uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z podstawami programowania robotów. Poprzez swobodną zabawę poznajemy edukacyjne roboty Photon oraz ich możliwości. Wspólnie programujemy trasę robota wokół toru przeszkód. Po poznaniu funkcji robota, grupa zastanawia się nad możliwością wyposażenia go w sztuczną inteligencję. Na potrzeby warsztatów dostarczamy roboty wraz z tabletami. 

Zapisz się na zajęcia!

Zapraszamy do zapoznania się z instukcją.

 

 

druk3d-i-modelowanie

Zaprojektuj Szkołę marzeń

Uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy modelowania 3D w programach takich jak Tinkercad lub Playground oraz wykorzystania tej technologii. Uczestnicy i uczestniczki zajęć wcielają się na nich w rolę projektantów szkoły przyszłości. Zajęcia przeprowadzają od etapu badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania.

Zapisz się na zajęcia!

 

druk3d-i-modelowanie

Zrób swoją grę

Warsztaty uczące podstaw programowania w oparciu o „gamingowe” zainteresowania młodzieży. Podczas warsztatu rozmawiamy o naszych ulubionych grach oraz pracujemy w programie Scratch, poznając możliwości jej modyfikacji. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu tworzą swoją własną grę, ucząc się przy tym najważniejszych komend używanych w nauce programowania oraz metod analizy i poprawiania programistycznych błędów.

Zapisz się na zajęcia!

 

Cyfrowa przedsiębiorczość

Cyfrowa przedsiębiorczość

Uczestnicy pracując w grupach staną się przedsiębiorcami, którzy będą musieli przygotować strategię sprzedaży na podstawie konkretnych danych, podejmować konkretne biznesowe decyzje. Zajęcia łączą wiedzę o funkcjonowaniu e-commerce oraz przedsiębiorstw i tworzą przyszłych rekinów biznesu.

Zapisz się na zajęcia!

 

Cyfrowa przedsiębiorczość

Odkryj cyberświat

Uczestnicy i uczestniczki poznają język Colobot. Zajęcia to wstęp do programowania tekstowego. Odbiorcy samodzielnie projektują robota, który może uratować życie człowieka na misji w kosmosie. Poprzez angażujące zadania uczestnicy i uczestniczki uwalniają swoja kreatywność i poznają siłę technologii w atrakcyjnej formie poprzez wykorzystanie mechanizmów grywalizacji i interaktywnej gry.

Zapisz się na zajęcia!

 

L.E.M. Bot

L.E.M. Bot

Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie zaprogramują swoje własne chatboty „opowiadające” zaprojektowaną przez siebie historię. Uczestnicy poznają najważniejsze elementy, bohaterów, historie i zagadnienia w bajkach Lema. Stworzone przez uczestników fragmenty fan-fiction zostaną następnie zaprogramowane w chatbocie umożliwiając tym samym tworzenie wielowątkowej historii, w której wybór czytelnika kształtuje jej dalszy ciąg. Obok poznania twórczości Lema, uczestnicy warsztatów uczą się również podstaw tworzenia prostego chatbota tworzonego w aplikacji LandBot.

Zapisz się na zajęcia!

 

Bajek Lema ciąg dalszy

Bajek Lema ciąg dalszy

Nauka podstaw programowania, ale też rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, tworzenia i opowiadania historii, a także rozwiązywania problemów. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie zaprogramują stworzone przez siebie historie. Bohaterem bajki Skarby Króla Biskalara Stanisława Lema, jest postać konstruktora Kreacjusza. Uczestnicy, niczym bajkowy Kreacjusz, będą mieli przed sobą zadania, które za pomocą interfejsu programowania wizualnego w programie Scratch Jr, będa musieli zaprogramować i rozwinąć historię według swojego pomysłu. W czasie warsztatów edukatorzy wyjaśniają również poszczególne zagadnienia naukowe obecne w twórczości Stanisława Lema.

Zapisz się na zajęcia!

 

las

Ile lasu w lesie?

Warsztat porusza podstawowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem na przykładzie problemu wylesiania. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki grają w grę, która pomoże im zrozumieć czym jest wylesianie i zastanowią nad rozwiązaniami dla tego problemu. Uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z aplikacją Global Forest Watch i na podstawie zdobytej wiedzy stworzą karty do gry, które ją udoskonalą i pozwolą na zrównoważony rozwój ich cywilizacji w grze.
 

Zapisz się na zajęcia!

dla-nauczycieli-dla-ciebie

Śmieci i Ja

Warsztat porusza zagadnienia związane z tematem sztucznej inteligencji i tego jak można ją wykorzystać w ekologii. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki samodzielnie budują chatbota, który będzie pomagał potencjalnym użytkownikom właściwie segregować odpady. Uczestnicy i uczestniczki dowiadują się jak stworzyć bota IBM Cloud Assistant oraz utrwalą wiedzę związaną z segregacją odpadów.

Zapisz się na zajęcia!

Warsztaty hybrydowe

Wyprawa robotów to warsztaty dla klas I-III szkoły podstawowej odbywające się w formie hybrydowej. Na czas warsztatów dostarczamy do szkoły roboty edukacyjne wraz z tabletami, a łączymy się w sposób zdalny.

W czasie warsztatów „Wyprawa robotów” zapoznajemy uczestników i uczestniczki z podstawami programowania robotów, a także zastanawiamy się jakie roboty znamy oraz w jaki sposób komunikują się z ludźmi. Poprzez swobodną zabawę poznajemy edukacyjne roboty oraz ich możliwości - wspólnie programujemy trasę robota wokół toru przeszkód. Po poznaniu funkcji robota, grupa zastanawia się nad możliwością wyposażenia robota w sztuczną inteligencję. 

W miesiącach luty i marzec odbyły się 44 warsztaty „Wyprawa robotów”, w których wzięło udział prawie 900 uczniów.

RoboKids

Marta C.

"Jako nauczyciel jestem pełna podziwu dla zaangażowania prowadzących w zajęcia, za ogromną cierpliwość oraz za umiejętność "złapania" fajnego kontaktu z klasą w trudnych onlinowych czasach. Uczniowie również wyrażali się meeega pozytywnie co do zadań, pytając czy będą następne. Lekcje są krótkie, konkretne, za to dają uczniom możliwość wykonania zadania, jest czas na konsultacje, rozmowę, na krótki fajny żarcik. Wiedza uczniów zostaje poszerzona, uporządkowana i utrwalona. Zapisując klasy na lekcje nie miałam cienia wątpliwości, że będą fajne - w realu byłam z klasą moją u Państwa na zajęciach w lutym 2020 roku przed tą pandemią."

 

Cyfrowa przedsiębiorczość

Barbara K.

„Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze, dzieci były nimi zachwycone. Takie zajęcia rozwijają wyobraźnię dzieci,  uczą skupienia się, uważnego słuchania, planowania swoich działań. Świetna sprawa! ”

Bajek Lema ciąg dalszy

Donata K.

„Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe, kreatywne i angażujące warsztaty. Dzieci były zachwycone. Do dzisiaj wspominają jak było fajnie i pytają czy możemy to powtórzyć. Bardzo się cieszę, że pomimo pandemii i niewielu możliwości zorganizowania dla nich ciekawego wydarzenia, mieliśmy okazję to zmienić. Jeszcze raz wielkie dzięki i proszę przyjąć nasze ogromne wyrazy uznania!” 

Bajek Lema ciąg dalszy

Joanna M.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z warsztatów! Dla dzieci to była dopiero gratka! Dużo zabawy i radości, ale przy okazji i nauki. Dzieci współpracowały w zespołach, pochłonięte programowaniem. To były zajęcia na miarę XXI wieku. Prowadzący tłumaczyli dzieciom każde zadanie, z ogromną cierpliwością odpowiadali na pytania i wątpliwości. Dziękuję ogromnie w imieniu swoim i klasy.” 

place-icon-1

Dla nauczycieli

Dla nauczycieli i edukatorów przygotowaliśmy cykl zajęć „Piątki dla nauczycieli w CDT”. W trakcie warsztatów online uczestnicy i uczestniczki – nauczyciele wszystkich poziomów kształcenia, w tym także szkół specjalnych, zdobędą wiedzę i umiejętności, które pomogą im w prowadzeniu efektywnej edukacji na odległość.

Odwiedzając nas:

 • Poznasz narzędzia wspierające przygotowanie i prowadzenie zajęć zdalnych.
 • Dowiesz się jak angażować uczniów i oceniać ich pracę, a także jak korzystać z nowych technologii w codziennej pracy dydaktycznej.
 • Uzyskasz wsparcie metodyczne i nauczysz się prowadzić zajęcia w nurcie STEAM.
 • Otrzymasz narzędzia dydaktyczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Poznasz innych edukatorów, otwartych na wymianę doświadczeń.
debata z CDT
about-img-3
Oferta dla nauczycieli

"Piątki dla Nauczycieli w CDT", to cykl warsztatów online, który stworzyliśmy w ścisłej współpracy z edukatorami i nauczycielami. Tematyka zajęć idealnie odpowiadała na ich aktualne potrzeby, dostarczając uczestnikom mnóstwa inspiracji. Wspólnie udało nam się stworzyć niezwykle wartościowy projekt, który cieszy się coraz większą popularnością.

Podczas warsztatów online „Piątki dla nauczycieli w CDT” uczestnicy zdobywali cenną wiedzę i umiejętności, które pomagały im w prowadzeniu nowoczesnej i efektywnej edukacji. Pomagaliśmy nauczycielom w motywowaniu swoich uczniów do nauki, ćwiczyliśmy wspólnie umiejętności kreatywnego pisania, pokazywaliśmy jak sprytnie włączać nowe technologie do procesu nauczania.

Wszystkie materiały są dostępne na naszym YouTube oraz w naszej Bazie Wiedzy.

 

Narzędzia TIK w pracy z uczniem z SPE

Rok szkolny 2020/2021 w liczbach

 

- W 31 zajęciach uczestniczyło 3000 nauczycieli z całej Polski.

- W tworzenie projektu zaangażowało się aż 18 edukatorów.

- W rezultacie powstało 50 godzin nagrań z materiałami dydaktycznymi, które znajdują się na naszym kanale YouTube  oraz w naszej Bazie Wiedzy.

 

 

Baza wiedzy
offer-img-adults

Zajęcia dla seniorów

CDT jest miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nowymi technologiami. Z nami nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świadomie korzystać z najnowszych cyfrowych odkryć. Poprzez cykl warsztatów dla cyfrowych debiutantów pokażemy, w jaki sposób technologia może pomóc Ci w codziennym życiu i przełamać obawy związane z korzystaniem z nich. Wprowadzimy Cię w świat aplikacji, poczty elektronicznej i bezpieczeństwa w Internecie.

Warsztaty odbywają się online w każdy wtorek o godz. 12. Żeby w nich uczestniczyć wystarczy zapisać się na Fanpage Centralnego Domu Technologii na Facebooku.  

 

 

Odwiedzając nas:

 • Nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świadomie korzystać z nowych technologii.
 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak wykorzystywać nowe technologie w życiu codziennym.
offer-img-senior
Dla cyfrowych debiutantów

Na warsztaty, które prowadzimy online „Cyfrowi Debiutanci” zapraszamy osoby, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkania uczestnicy poznają podstawy używania smartfona i komputera. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie i nauczą się, jak korzystać z zasobów sieciowych. Uczestnicy korzystają z własnych urządzeń mobilnych i komputerów.

Warsztaty odbywają się online w każdy wtorek o godz. 12. Żeby w nich uczestniczyć wystarczy zapisać się na Fanpage Centralnego Domu Technologii na Facebooku.  

 

przewodnik-po-internecie

Smartfon z bliska

Na warsztatach dowiesz się, jak działa smartfon, jakie są jego istotne parametry oraz jak dostosować ustawienia, aby korzystanie z niego było proste i przyjemne.

kreatywne-aplikacje

Przewodnik po internecie

Zapoznasz się z podstawami korzystania z Internetu za pomocą smartfona. Nauczysz się bezpiecznego korzystania aplikacji mobilnych oraz dowiesz się, jak realnie chronić się przed zagrożeniami w sieci.

aplikacje-dla-frajdy

Kreatywne aplikacje

Dowiesz się, jak korzystać z aplikacji ułatwiających życie codzienne, ale poznasz też takie, które dostarczą Ci rozrywki lub będą wsparciem kreatywnym.

sztuka-i-komputery

Spotkanie w sieci

Przećwiczysz używanie poczty elektronicznej i najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dowiesz się, jak mądrze używać mediów społecznościowych i pozostać w kontakcie z bliskimi za pośrednictwem Internetu.

Konsultacje technologiczne

Konsultacje technologiczne to indywidualne spotkania przeznaczone dla każdego kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat nowych technologii lub ma pytania dotyczące codziennego użytkowania popularnych urządzeń i narzędzi takich jak smartfon, komputer czy aplikacje internetowe. Konsultacje trwają po 20 minut i odbywają się we wtorki w godzinach od 13:30 do 14:30.

Programowanie i robotyka

Zapisy

Konsultację technologiczne prowadzi nasz edukator. Podczas 20- minutowego indywidualnego spotkania każdy może zadać mu pytania czy po prostu porozmawiać o nowych technologiach i dowiedzieć się o nich jeszcze więcej.

Zapisu na konsultacje można dokonać poprzez formularz lub pod numerem telefonu
665 470 554.

Zapisz się

Odwiedzając nas:

 • Zorganizujesz własną konferencję z transmisją do internetu.
 • Poznasz najnowsze technologie i możliwości, jakie dają.
 • Weźmiesz udział w wydarzeniach edukacyjnych i praktycznych warsztatach.
 • Staniesz się członkiem uzupełniającej się wzajemnie społeczności.
Oferta wynajmu i streaming w CDT
offer-img-innovators