Centralny Dom Technologii

Oferta

place-icon-1

Dla nauczycieli

Dla nauczycieli i edukatorów przygotowaliśmy cykl zajęć „Piątki dla nauczycieli w CDT”. W trakcie warsztatów stacjonarnych w CDT i webinarów uczestnicy – nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także szkół specjalnych otrzymają wiedze i nabędą umiejętności, które pomogą im w prowadzeniu edukacji zdalnej.

Odwiedzając nas:

 • Poznasz narzędzia do przygotowywania zajęć zdalnych, dowiesz się jak angażować uczniów i oceniać ich pracę, a także jak korzystać z nowych technologii w codziennej pracy dydaktycznej.
 • Uzyskasz wsparcie metodyczne i nauczysz się prowadzić zajęcia w zgodzie z nurtem STEAM. Otrzymasz także narzędzia dydaktyczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Poznasz innych edukatorów, otwartych na wymianę doświadczeń.
about-img-3
Oferta dla nauczycieli

Zapisz się na webinaria

Narzędzia TIK w pracy z uczniem z SPE

Nearpod, czyli edukacyjne kombo narzędzie do nauczania zdalnego angażujące uczniów podczas lekcji

Obecna sytuacja epidemiologiczna ponownie wymusiła na nas nauczanie zdalne. W sytuacji lęku, frustracji i niepewności warto poznać takie narzędzie, dzięki któremu przynajmniej problem narzędziowy będziemy mieć z głowy. Nearpod to edukacyjne kombo - narzędzie, które łączy w sobie cechy prezentacji z funkcjonalnościami kilku innych narzędzi, które wykorzystujemy oddzielnie. Teraz mamy to wszystko w jednym narzędziu - możemy tworzyć slajdy a pomiędzy nimi angażować uczniów i aktywizować śledząc ich wyniki w czasie rzeczywistym. Narzędzie świetnie nadaje się do pracy w trybie synchronicznym i asynchronicznym. Sprawdzi się dla nauczyciela zaawansowanego w nowoczesnych technologiach, jak i dla początkującego.

Szkolenie odbędzie się w najbliższy piątek, czyli 27 listopada 2020 r., o godz. 17:00.

Zapisz się
Narzędzia TIK w pracy z uczniem z SPE

Dizajn, zrównoważony rozwój, technologia - przepis na edukację XXI wieku

Kreatywność dzieci nie zna granic. Dewastacja planety również. Świat dawno już utracił równowagę. ONZ stawia więc cele przed nami, abyśmy zawalczyli o zrównoważony rozwój. A nie osiągniemy tego bez budowania świadomości odpowiedzialności społecznej. Od najmłodszych lat. Opowiemy o tym jak pracujemy z dziećmi metodą design thinking, budując interaktywne prototypy dla problemów z listy 17 celów zrównoważonego rozwoju. Podczas warsztatów z dziećmi posiłkujemy się elektroniką, inspirujemy nowymi technologiami, które wykorzystane w odpowiedni sposób, mogą mieć pozytywny wpływ na planetę z całym jej inwentarzem.

Szkolenie odbędzie się w  piątek, czyli 04 grudnia 2020 r., o godz. 16:00.

Zapisz się
Nowe technologie w pracy nauczyciela

Nowe technologie w pracy nauczyciela

Jeżeli nie miałeś okazji uczestniczyć w webinarach, to nic straconego! Odwiedź Nasz profil na You Tube.

Podczas spotkań można poznać otwarte zasoby edukacyjne, w tym: bezpłatne narzędzia do tworzenia interaktywnych ćwiczeń wraz z instrukcją korzystania z nich, porozmawiamy o najlepszych sposobach na udostępnianie uczniom interaktywnych materiałów edukacyjnych, a także podpowiemy jak aktywizować uczniów i oceniać ich pracę w czasie zajęć zdalnych.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z ostatnich webinarów:

Edukacja zdalna w szkole podstawowej

Nauczanie z wykorzystaniem Otwartych Zasobów Edukacyjnych

Narzędzia i generatory do tworzenia materiałów edukacyjnych

Elektroniczne książeczki i komiksy, czyli wirtualne opowieści

Jak budować relację z uczniami podczas edukacji zdalnej

Odwiedź Nas
Jak zaplanować wizytę?
Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty grupowej w Centralnym Domu Technologii.
 • Rozpoznaj potrzeby swojej grupy.

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać wśród swoich uczniów. Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełniania? Zmapuj ich zainteresowania i określ, co sprawia im najwięcej frajdy.

 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Wam odpowiadają.

  Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i skupiają się na ważnych tematach. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Waszym potrzebom.

 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin.

  Pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę i zakupić bilety z wyprzedzeniem.

  Bilety
 • Wydrukuj bilety lub dowód zakupu / pobierz bilety na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

  Zgłoś swoją wizytę w Centralnym Domu Technologii w recepcji budynku, na parterze. Zostaniesz poproszona/poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości i skierowana/skierowany na pierwsze piętro. Jeśli przyszłaś/przyszedłeś z grupą zorganizowaną, poczekaj na edukatora, który będzie towarzyszył Wam w drodze do CDT.

place-icon-2

Dzieci i młodzież

Łączymy naukę z dobrą zabawą. Zapraszamy Cię na nasze 5-tygodniowe kursy online. Dzięki nim zgłębisz interesujące Cię zagadnienia i rozwiniesz swoje umiejętności, wykonując praktyczne zadania.

Zobacz zakładkę Kursy!

 

Rozpoczynając kurs z nami:

 • Przekonasz się, że nauka i dobra zabawa idą ze sobą w parze.
 • Poszerzysz swoje horyzonty i zdobędziesz nowe umiejętności dzięki pracy z najnowszymi technologiami.
 • Przygotujesz się do zajęć szkolnych i egzaminów.
 • Rozwijasz kompetencje przyszłości potrzebne na nowoczesnym rynku pracy.
Oferta edukacyjna
offer-img-kids
Kursy

Jeśli jednorazowe warsztaty to dla Ciebie za mało, na pewno zainteresują Cię nasze 5-tygodniowe kursy. Dzięki nim zgłębisz interesujące Cię zagadnienia i rozwiniesz swoje umiejętności, wykonując praktyczne zadania.

W chwili obecnej ze względu na stan epidemiczny wszystkie zajęcia odbywają się w formie online.

Regulamin kursów w CDT

Programowanie i robotyka

Algorytmika dla odkrywców

Wiek uczestników: 7-9 lat

Zajęcia wprowadzające podstawy algorytmiki i kodowania z wykorzystaniem gry Scottie Go!. Uczestnicy będą tworzyć własne algorytmy oraz nauczą się podstawowych pojęć takich jak instrukcja, pętla, czy optymalizacja. Gra Scottie Go! wykorzystuje technologię AR (augmented reality), umożliwiającą sprawdzenie poprawności programów w rozszerzonej rzeczywistości.

Czas trwania zajęć: 5 x 60 minut.

Start kursu online 21 października 2020 r.:

 • Pierwszy kurs godz. 16:30 - 17:30
 • Drugi kurs godz. 17:30 - 18:30

Zapisz się na kurs online!

 

Program zajęć
Druk 3D i modelowanie

Druk 3D i modelowanie

Wiek uczestników: 10 - 12 lat

Interdyscyplinarne zajęcia z modelowania w technologii 3D w programie Tinkercad oraz podstawy druku 3D. Uczestnicy rozwiną praktyczną umiejętność tworzenia projektów 3D oraz poszerzą swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych, takich jak fizyka, chemia czy matematyka. Zajęcia będą osadzone w tematyce projektowania przestrzeni miejskiej.

Czas trwania zajęć: 5 x 60 minut.

Start kursu online 20 października 2020 r.:

 • Pierwsza grupa w godz. 16:30 - 17:30
 • Druga grupa w godz. 17:30 - 18:30 (regulamin zajęć online)

Zapisz się na kurs online!

Program zajęć
Uczę się z nowymi technologiami

Uczę się z nowymi technologiami

Wiek uczestników: 13 – 15 lat

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat technologii, które wspomagają proces uczenia się.  Kursanci dowiedzą się jak pracują ich umysły i jak można je wspierać nowymi technologiami. Pokażemy, jak nowoczesne narzędzia mogą być wykorzystywane w podnoszeniu kompetencji w konkretnych obszarach i przedmiotach. Podczas kursu będziemy wykorzystywać wiele programów i aplikacji dostępnych w sieci.

Czas trwania zajęć: 5 x 60 minut.

Start kursu online 22 października 2020 r.:

 • Pierwsza grupa w godz. 16:30 – 17:30
 • Druga grupa w godz. 17:30 – 18:30

Zapisz się na kurs online!

Zajęcia wielopokoleniowe
Centralny Dom Technologii to również świetne miejsce dla rodzin oraz grup wielopokoleniowych. Możecie spędzić z nami weekend i zintegrować się, łącząc naukę z zabawą.
Pejzaż elektroniczny

Pejzaż elektroniczny

Podczas warsztatu łączymy tradycyjne techniki plastycznych z nowoczesnymi mediami. Uczestnicy historię dla robota-maskotki CDT. Ilustrują ją, tworząc kolaż z matrycy LED, materiałów plastycznych oraz upcyklując odpady.

Sprawdź grafik zajęć wielopokoleniowych

Sprawdź
Sztuka i komputery

Sztuka i komputery

Uczestnicy warsztatu będą mieli szansę pogłębić więzi międzypokoleniowe, ucząc się wspólnie nowych technologii, takich jak druk oraz modelowanie 3D. Ich zadaniem będzie stworzenie wybiegu dla wybranego zwierzęcia, co pozwoli im m.in. rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Sprawdź grafik zajęć wielopokoleniowych

Sprawdź
Jak zaplanować wizytę?

Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty w Centralnym Domu Technologii.

 • Rozpoznaj swoje potrzeby

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać? Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełnienia? Zmapuj swoje zainteresowania i określ, co sprawia Ci najwięcej frajdy?

 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają.

  Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i skupiają się na ważnych tematach. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin.

  Pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę i zakupić bilety z wyprzedzeniem.

  Bilety
 • Wydrukuj bilety lub dowód zakupu / pobierz bilety na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

  Zgłoś swoją wizytę w Centralnym Domu Technologii w recepcji budynku, na parterze. Zostaniesz poproszona/poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości i skierowana/skierowany na pierwsze piętro. Jeśli przyszłaś/przyszedłeś z grupą zorganizowaną, poczekaj na edukatora, który będzie towarzyszył Wam w drodze do CDT.

offer-img-adults

Bezpłatne zajęcia dla szkół i grup zorganizowanych

Ze względu na sytuację epidemiczną oferta CDT dla szkół i grup zorganizowanych w semestrze jesienno-zimowym realizowana jest całkowicie zalnie. Aby zapisać klasę lub inną grupę rówieśników na nasze zajęcia wystarczy się zapisać. Skontaktujemy się, potwierdzimy termin, a następnie połączymi się z Wami zdalnie. Takie zajęcia będą dla uczniów dużym urozmaiceniem, a jednocześnie pozwolą wprowadzić na lekcje treści technologiczne.

Czas trwania zajęć: 90 minut.

Zapisz się tutaj!

Regulamin na zajęcia dla szkół i grup zorganizowanych

 

Odwiedzając nas:

 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w edukacji swojej i swojego dziecka.
 • Spędzisz miło czas ze znajomymi oraz poznasz nowe osoby, biorąc udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.
offer-img-adults
Zajęcia dla szkół i grup zorganizowanych
RoboKids

Programowanie dla najmłodszych

Programowanie dla najmłodszych to zajęcia łączące naukę podstaw programowania z rozwijaniem umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy i uczestniczki zajęć nauczą się na nich posługiwania popularną aplikacją ScratchJr, zaprogramują animację przedstawiającą wybraną historię wraz z działaniami bohaterów oraz nauczą się rozwiązywać przytrafiające się im problemy.

Zapisz się na zajęcia!

 

RoboKids

Szkoła 2.0

Szkoła 2.0  to zajęcia w przystępny i angażujący sposób zapoznające z podstawami modelowania 3D. Uczestnicy i uczestniczki zajęć wcielą się na nich w rolę projektantów szkoły przyszłości oraz zmierzą z wyzwaniem zaprojektowania budynku szkoły dostępnej i przyjaznej dla wszystkich. W ramach pracy nad zadaniem poznają przy tym podstawy projektowania 3D oraz dowiedzą się o możliwościach późniejszego wykorzystania stworzonych przez siebie modeli (Druk 3D, rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona).

Zapisz się na zajęcia!

 

druk3d-i-modelowanie

Podstawy programowania+

Podstawy programowania+ to propozycja zajęć dla młodzieży, która zainteresowana jest poznaniem podstaw programowania tekstowego w atrakcyjnej i interaktywnej formie. Poprzez wykorzystanie mechanizmów grywalizacji oraz ogólnodostępnej gry Colobot, uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe elementy.

Zapisz się na zajęcia!

 

Cyfrowa przedsiębiorczość

Cyfrowa przedsiębiorczość

Praktyczna wiedza z zakresu finansów i przedsiębiorczości dla młodzieży, tak w skrócie można opisać naszą nowość – warsztat online na temat specyfiki prowadzenia sprzedaży w internecie. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się czym są platformy sprzedażowe i jaką rolę pełnią w prowadzeniu biznesu w sieci, a także nauczą się korzystać z podstawowych narzędzi internetowych nowoczesnych przedsiębiorców.

Zapisz się na zajęcia!

 

Dla cyfrowych debiutantów

Na warsztaty, które prowadzimy online „Cyfrowi debiutanci” zapraszamy osoby, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkania uczestnicy poznają podstawy używania smartfona i komputera. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie i nauczą się, jak korzystać z zasobów sieciowych. Uczestnicy korzystają z własnych urządzeń mobilnych i komputerów.

Warsztaty odbywają się online w każdy poniedziałek o godz. 12. Żeby w nich uczestniczyć wystarczy zapisać się na Fanpage Centralnego Domu Technologii na Facebooku.  

 

przewodnik-po-internecie

Smartfon z bliska

Na warsztatach dowiesz się, jak działa smartfon, jakie są jego istotne parametry oraz jak dostosować ustawienia, aby korzystanie z niego było proste i przyjemne.

kreatywne-aplikacje

Przewodnik po internecie

Zapoznasz się z podstawami korzystania z Internetu za pomocą smartfona. Nauczysz się bezpiecznego korzystania aplikacji mobilnych oraz dowiesz się, jak realnie chronić się przed zagrożeniami w sieci.

aplikacje-dla-frajdy

Kreatywne aplikacje

Dowiesz się, jak korzystać z aplikacji ułatwiających życie codzienne, ale poznasz też takie, które dostarczą Ci rozrywki lub będą wsparciem kreatywnym.

sztuka-i-komputery

Spotkanie w sieci

Przećwiczysz używanie poczty elektronicznej i najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dowiesz się, jak mądrze używać mediów społecznościowych i pozostać w kontakcie z bliskimi za pośrednictwem Internetu.

Kursy
Jeśli na co dzień korzystasz z nowych technologii, ale chcesz wejść na wyższy poziom umiejętności, weź udział w organizowanych przez nas 5-tygodniowych kursach dla osób dorosłych.
Internet kreatywnie

Internet kreatywnie

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat technologii, które wspomagają pracę twórczą. W trakcie kursu omówione zostaną takie narzędzia, jak Instagram, YouTube, Canva czy LinkedIn. Poprzez angażujące zadania uczestnicy uwolnią swoją kreatywność i poznają siłę technologii w tworzeniu treści. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, tablety, aplikacje mobilne. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka

Uczestnicy uczą się konstruować i programować roboty. Przyswajają pojęcia dotyczące robotów i robotyki. Tworzą proste algorytmy, projektują i programują rzeźby kinetyczne. Warsztaty łączą elementy elektroniki, programowania robotyki i kreatywnego projektowania. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, tablety, Arduino IDE, Thinkercad, Skriboty, schematy elektroniczne. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Druk 3D i modelowanie

Druk 3D i modelowanie

Zadaniem uczestników będzie stworzenie obiektu (w zależności od grupy wiekowej: schronienia dla zwierząt, gry planszowej lub karcianej itp.). Zajęcia przeprowadzą od etapów badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, drukarki 3D, Playground Skriware, Tinkercad. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
place-icon-4

Innowatorzy biznesu

Centralny Dom Technologii to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie, tworząc swobodne warunki postępu technologicznego.

Odwiedzając nas:

 • Zorganizujesz własną konferencję z transmisją do internetu.
 • Poznasz najnowsze technologie i możliwości, jakie dają.
 • Weźmiesz udział w wydarzeniach edukacyjnych i praktycznych warsztatach.
 • Staniesz się członkiem uzupełniającej się wzajemnie społeczności.
Oferta wynajmu i streaming w CDT
offer-img-innovators
Dostępne przestrzenie

Szukasz przestrzeni do przeprowadzenia wydarzenia w ścisłym centrum Warszawy? Zapraszamy do Centralnego Domu Technologii!

centrum-biz-konf

Centrum biznesowo-konferencyjne

Centralny Dom Technologii to świetne miejsce do organizacji spotkań biznsowych. Miejsce, które znajduje się w tętniącym życiem centrum Warszawy posiada dobrze wyposażoną, nowoczesną salę konferencyjną. Może ona być powiększona o cześć wystawową.

Regulamin CDT

przestrzen-wystawowa

Przestrzeń wystawowa

Przestrzeń wystawowa w Centralnym Domu Technologii to wyjątkowe miejsce w Polsce do prezentacji nowoczesnych technologii, a także tło dla najważniejszych wydarzeń edukacyjnych i biznesowych. To również inspiracja do pogłębiania wiedzy na temat nowych technologii i śledzenia najnowszych odkryć technologicznych.

centrum-edukacyjne

Centrum edukacyjne

CDT posiada 5 tematycznych sal warsztatowych: Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics. Można je wykorzystać na szkolenia lub warsztaty.  Istnieje możliwość połączenia sal Technology + Engineering oraz the Arts + Mathematics. Dzięki takim działaniom salę zyskują dodatkową powierzchnię, czyli prawie 100 m².

cala-przestrzen-cdt

Cała przestrzeń CDT

Istnieje możliwość wynajęcia całej przestrzeni Centralnego Domu Technologii na wyłączność. Wynajmujący otrzymuje wtedy dostęp do sali konferencyjnej, pięciu sal warsztatowych oraz przestrzeni wystawienniczej.

Poznaj naszą ofertę biznesową
Organizacja wydarzeń

Organizacja wydarzeń

Jeśli jesteś zainteresowany/-a organizacją wydarzenia w przestrzeni CDT, skontaktuj się z nami w celu poznania pełnej oferty.

Napisz do nas

Korzystamy z cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na naszą  Politykę Prywatności i Cookies