Rola wirtualnych asystentów w edukacji
Na koniec roku szkolnego mamy dla Was coś wyjątkowego! Nasi goście, specjaliści od Edu i sztucznej inteligencji, pokazują świetne przykłady wykorzystania wirtualnych asystentów w edukacji i omawiają dokładnie, jaką rolę mogą odgrywać w procesie nauczania i w Waszej pracy.
Podpowiadamy wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które pozwalają rozpoznać preferencje uczniów oraz dostosować do nich system nauki w różnych formach - od tekstowej i dźwiękowej poprzez obrazkową np. w postaci filmu, aż po quizy i inne interakcyjne narzędzia. Zobaczcie, jak zastosowanie wirtualnych asystentów, otwiera możliwości do umiejętnego wykorzystywania w swojej pracy metod mikrolearningu, retrievingu, edukacji rozproszonej czy też social learningu.
Wiedza zawarta w tym nagraniu, pomoże Wam zoptymalizować proces nauczania. Dodatkowo, pokazujemy jak będzie wyglądała edukacja przyszłości z zastosowaniem technologii.
Naszymi gośćmi byli:
- mgr Bogusława Mikołajczyk - nauczycielka biologii w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
- dr Joanna Foryś - koordynator Unibota, Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
- dr Mikołaj Marcela - pisarz, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
- inż. Serhiy Chubyk - CEO w Legenic, Specjalista IT, Chatbot Designer
- dr Łukasz Chajec – koordynator Unibota, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej
- Marcelina Cichoń – uczennica z Zespołu Szkół Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach