#12 Badanie mózgu z wykorzystaniem VR
Wojciech Broniatowski, założyciel firmy Cortivision, opowiada o tym, czym jest zintegrowany i mobilny system diagnostyczno-treningowy, składający się ze spektroskopu bliskiej podczerwieni (fNIRS) i gogli wirtualnej rzeczywistości i jak można go wykorzystać do wysokiej jakości badań aktywności mózgu w warunkach pozalaboratoryjnych. W odcinku usłyszymy, jak badanie mózgu wykorzystuje się do celów diagnostycznych, treningowych, naukowych, terapeutycznych oraz biznesowych.
- 00:48 Dlaczego badamy mózg?
- 01:49 Jak się bada mózg i co to jest EEG, NIRS i MRI?
- 03:14 Dlaczego technologia bliskiej podczerwieni jest ciekawa?
- 04:48 Ekosystem fNIRS
- 05:07 Czepek do rejestracji aktywności mózgu. Do czego służy i jak wykorzystywany jest w nauce?
- 07:12 Trendy przyszłości – mobilność, uniwersalność i kompatybilność
✏ Wojciech Broniatowski jest założycielem i dyrektorem operacyjnym firmy naukowej Cortivision sp. z o.o., a także współzałożycielem i koordynatorem programu akceleracyjnego Warszawskiego Akceleratora Technologicznego WAW.ac. Jako członek zarządu Fundacji Kapitał Młodych wspiera młode osoby, ucząc je przedsiębiorczości, organizacji i zarządzania projektami oraz pomagając zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. Wojciech Broniatowski ma również bogate doświadczenia w zarządzaniu interdyscyplinarnymi projektami w branżach: IT, ecommerce, muzycznej, dziennikarskiej, biotechnologicznej i prawa.
✏ Cortivision to innowacyjna spółka z Lublina, działająca w dziedzinie fizyki, inżynierii i nauk biologicznych. Obecnie, prowadzi prace nad zintegrowanym i mobilnym systemem umożliwiającym mapowanie mózgu i precyzyjną diagnostykę funkcji uwagowych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w warunkach pozalaboratoryjnych.