Centralny Dom Technologii

Edukacja w czasie zamknięcia szkół

W czasie, kiedy placówki edukacyjne pozostaną zamknięte, musimy pamiętać, że szkoła nie jest jedynym miejscem, w którym można się uczyć i rozwijać kompetencje.

Istnieje wiele rozwiązań umożliwiających uczniom i studentom swobodną i zdalna naukę. 

Materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy mogą współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną.

Centralny Dom Technologii będzie publikować treści i porady na temat tego, skąd czerpać wiedzę, jak kontynuować edukację w domu oraz jak zadbać w tych wyjątkowych czasie o nasz dobrostan. Odwiedzajcie naszego bloga.

Bazując na swoich najlepszych doświadczeniach, uruchomiliśmy również stronę internetową edukacjawsieci.pl. Obok chatbota edukacyjnego "Edzia" stworzonego we współpracy z innymi organizacjami znajdzie się na niej również kalendarium planowanych webinarów, streamów i lekcji online wspierających edukację zdalną uczniów i uczennic, angażujących rodziców z dziećmi, rozwijających kompetencje dorosłych oraz stworzonych specjalnie z myślą nauczycielach i nauczycielkach, którzy chcą rozwijać umiejętność zdalnego nauczania.

Strona edukacjawsieci.pl została zrealizowana dzięki LIKE.agency w ramach inicjatywy Tech To The Rescue.

Dla nauczycieli

Dla nauczycieli

Dzięki nowym technologiom nauczyciele i wykładowcy mogą prowadzić zajęcia w formule online. 

Podczas trwania takich lekcji zarówno uczniowie, jak i nauczyciel mogą komunikować się ze sobą za pomocą tablicy przy użyciu tekstu, audio czy video.

Możliwe jest też nagrywanie i odtwarzanie lekcji w dowolnym momencie.

Więcej przeczytaj TUTAJ

Dla uczniów

Dla uczniów

Materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną.

Uczniowie mogą także czerpać wiedzę z dostępnych w sieci zasobów i aplikacji. Ich listę można znaleźć TUTAJ

Centrum biznesowo-konferencyjne

Dla rodziców młodszych dzieci

Rodzice pozostający w domu z dziećmi pod opieką także mogą w kreatywny sposób dostarczać zabawę połączoną z edukacją. Ważne jest aby zadbać także o samopoczucie młodszych dzieci bowiem to one najgorzej psychicznie znoszą rozłąkę z rówieśnikami i nauczycielami.

Lista narzędzi dla rodziców znajduje się TUTAJ

primary-img
small-img
aquare-img

Blog CDT

alt

 

Wspierając inicjatywy związane z edukacją zdalną oraz chcąc pomóc nauczycielom, edukatorom i rodzicom w tym czasie pełnym nowych wyzwań, ruszamy z serią porad, wskazówek i pomysłów.

Zapraszamy na bloga CDT gdzie znajdują się najświeższe wpisy od naszego zespołu edukatorskiego oraz innych ekspertów, których zaprosiliśmy do współpracy.

Odwiedź nasz blog!

 

 

 

Lekcje z CDT on-line

Lekcje online z CDT

 

 

Nauczycielu, zaproś swoich uczniów i weźcie udział w interdyscyplinarnych i interaktywnych zajęciach online. Rodzicu, pozwól swojemu dziecku poczuć się jak odkrywca!
Lekcje z CDT to doskonała okazja, aby uzupełnić wiedzę z obszaru m.in. matematyki, języka polskiego, plastyki, biologii czy zajęć komputerowych.
 
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o 11:00 pod tym linkiem

Każde środowe zajęcia odbywają się z uczestnictwem tłumacza migowego. 

Plan zajęć na najbliższe tygodnie znajduje się na naszym Blogu.

 

 

 

 

 

STEAM – multidyscyplinarne podejście do nauczania i uczenia się

Korzystamy z cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na naszą  Politykę Prywatności i Cookies