Centralny Dom Technologii

Oferta

offer-img-adults

Dla dzieci i młodzieży

Oferta warsztatów CDT jest bezpłatna dla szkół publicznych i realizowana jest w formie zdalnej lub hybrydowej. Zajęcia w CDT realizowane są w duchu STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Budowanie tych kompetencji w ramach modelu STEAM odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Autorskie programy zajęć przygotowane są w oparciu o szereg konsultacji, doświadczenie i wiedzę merytoryczną zespołu programowego.

Czas trwania zajęć: 90 minut.

Zapisz się tutaj!

Regulamin na zajęcia dla szkół i grup zorganizowanych

 

Odwiedzając nas:

 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w edukacji swojej i swojego dziecka.
 • Spędzisz miło czas ze znajomymi oraz poznasz nowe osoby, biorąc udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.
offer-img-adults
Lekcje z CDT

Lekcje z CDT to nagrania dla dzieci i młodzieży realizowane przez Centralnego Domu Technologii. Utrwalamy wiedzę z przedmiotów szkolnych, ale także uczymy całkiem nowych umiejętności w zakresie programowania, projektowania 3D, cyberbezpieczeństwa, robotyki oraz innych kompetencji przyszłości.

Wszyskie nagrania są dostępne na naszym kanale na YT  www.youtube.com/LekcjezCDT

Warsztaty dla klas
RoboKids

Wyprawa Robotów

Uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z podstawami programowania robotów. Poprzez swobodną zabawę poznajemy edukacyjne roboty Photon oraz ich możliwości. Wspólnie programujemy trasę robota wokół toru przeszkód. Po poznaniu funkcji robota, grupa zastanawia się nad możliwością wyposażenia go w sztuczną inteligencję. Na potrzeby warsztatów dostarczamy roboty wraz z tabletami. 

Zapisz się na zajęcia!

Zapraszamy do zapoznania się z instukcją.

 

 

RoboKids

Zaprogramuj swoją opowieść

Szkoła 2.0  to zajęcia w przystępny i angażujący sposób zapoznające z podstawami modelowania 3D. Uczestnicy i uczestniczki zajęć wcielą się na nich w rolę projektantów szkoły przyszłości oraz zmierzą z wyzwaniem zaprojektowania budynku szkoły dostępnej i przyjaznej dla wszystkich. W ramach pracy nad zadaniem poznają przy tym podstawy projektowania 3D oraz dowiedzą się o możliwościach późniejszego wykorzystania stworzonych przez siebie modeli (Druk 3D, rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona).

Zapisz się na zajęcia!

 

druk3d-i-modelowanie

Zaprojektuj Szkołę marzeń

Uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy modelowania 3D w programach takich jak Tinkercad lub Playground oraz wykorzystania tej technologii. Uczestnicy i uczestniczki zajęć wcielają się na nich w rolę projektantów szkoły przyszłości. Zajęcia przeprowadzają od etapu badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania.

Zapisz się na zajęcia!

 

druk3d-i-modelowanie

Zrób swoją grę

Warsztaty uczące podstaw programowania w oparciu o „gamingowe” zainteresowania młodzieży. Podczas warsztatu rozmawiamy o naszych ulubionych grach oraz pracujemy w programie Scratch, poznając możliwości jej modyfikacji. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu tworzą swoją własną grę, ucząc się przy tym najważniejszych komend używanych w nauce programowania oraz metod analizy i poprawiania programistycznych błędów.

Zapisz się na zajęcia!

 

Cyfrowa przedsiębiorczość

Cyfrowa przedsiębiorczość

Uczestnicy pracując w grupach staną się przedsiębiorcami, którzy będą musieli przygotować strategię sprzedaży na podstawie konkretnych danych, podejmować konkretne biznesowe decyzje. Zajęcia łączą wiedzę o funkcjonowaniu e-commerce oraz przedsiębiorstw i tworzą przyszłych rekinów biznesu.

Zapisz się na zajęcia!

 

Cyfrowa przedsiębiorczość

Odkryj cyberświat

Uczestnicy i uczestniczki poznają język Colobot. Zajęcia to wstęp do programowania tekstowego. Odbiorcy samodzielnie projektują robota, który może uratować życie człowieka na misji w kosmosie. Poprzez angażujące zadania uczestnicy i uczestniczki uwalniają swoja kreatywność i poznają siłę technologii w atrakcyjnej formie poprzez wykorzystanie mechanizmów grywalizacji i interaktywnej gry.

Zapisz się na zajęcia!

 

place-icon-1

Dla nauczycieli

Dla nauczycieli i edukatorów przygotowaliśmy cykl zajęć „Piątki dla nauczycieli w CDT”. W trakcie warsztatów stacjonarnych w CDT i webinarów uczestnicy – nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także szkół specjalnych otrzymają wiedze i nabędą umiejętności, które pomogą im w prowadzeniu edukacji zdalnej.

Odwiedzając nas:

 • Poznasz narzędzia do przygotowywania zajęć zdalnych, dowiesz się jak angażować uczniów i oceniać ich pracę, a także jak korzystać z nowych technologii w codziennej pracy dydaktycznej.
 • Uzyskasz wsparcie metodyczne i nauczysz się prowadzić zajęcia w zgodzie z nurtem STEAM. Otrzymasz także narzędzia dydaktyczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Poznasz innych edukatorów, otwartych na wymianę doświadczeń.
debata z CDT
about-img-3
Oferta dla nauczycieli

Piątki dla Nauczycieli w CDT, to Cykl warsztatów dla nauczycieli i edukatorów, podczas któruch pokazujemy jak wykorzystywać nowe technologie w codziennej pracy z uczniami.

 

Narzędzia TIK w pracy z uczniem z SPE

"Autorytet inaczej - jak traktować uczniów, aby być słuchanym?

Porozmawiamy o tym, czym jest autorytet i w jaki sposób możemy stać się autorytetem dla uczniów. Co zrobić, aby cieszyć się szacunkiem i posłuchem wśród uczniów? Przedyskutujemy też jaki wpływ na nasz autorytet mają nasze przekonania oraz podejście do uczniów.

Szkolenie odbędzie się w najbliższy piątek, czyli 29 stycznia 2021 r., o godz. 17:00.

Prowadzący: Maciej Madeksza

Zapisz się
Narzędzia TIK w pracy z uczniem z SPE

Dizajn, zrównoważony rozwój, technologia - przepis na edukację XXI wieku

Kreatywność dzieci nie zna granic. Dewastacja planety również. Świat dawno już utracił równowagę. ONZ stawia więc cele przed nami, abyśmy zawalczyli o zrównoważony rozwój. A nie osiągniemy tego bez budowania świadomości odpowiedzialności społecznej. Od najmłodszych lat. Opowiemy o tym jak pracujemy z dziećmi metodą design thinking, budując interaktywne prototypy dla problemów z listy 17 celów zrównoważonego rozwoju. Podczas warsztatów z dziećmi posiłkujemy się elektroniką, inspirujemy nowymi technologiami, które wykorzystane w odpowiedni sposób, mogą mieć pozytywny wpływ na planetę z całym jej inwentarzem.

Szkolenie odbędzie się w  piątek, czyli 04 grudnia 2020 r., o godz. 16:00.

Zapisz się
Nowe technologie w pracy nauczyciela

Nowe technologie w pracy nauczyciela

Jeżeli nie miałeś okazji uczestniczyć w webinarach, to nic straconego! Odwiedź Nasz profil na You Tube.

Podczas spotkań można poznać otwarte zasoby edukacyjne, w tym: bezpłatne narzędzia do tworzenia interaktywnych ćwiczeń wraz z instrukcją korzystania z nich, porozmawiamy o najlepszych sposobach na udostępnianie uczniom interaktywnych materiałów edukacyjnych, a także podpowiemy jak aktywizować uczniów i oceniać ich pracę w czasie zajęć zdalnych.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z ostatnich webinarów:

Edukacja zdalna w szkole podstawowej

Nauczanie z wykorzystaniem Otwartych Zasobów Edukacyjnych

Narzędzia i generatory do tworzenia materiałów edukacyjnych

Elektroniczne książeczki i komiksy, czyli wirtualne opowieści

Jak budować relację z uczniami podczas edukacji zdalnej

Odwiedź Nas
offer-img-adults

Zajęcia dla seniorów

CDT jest miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nowymi technologiami. Z nami nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świadomie korzystać z najnowszych cyfrowych odkryć. Poprzez cykl warsztatów dla cyfrowych debiutantów pokażemy, w jaki sposób technologia może pomóc Ci w codziennym życiu i przełamać obawy związane z korzystaniem z nich. Wprowadzimy Cię w świat aplikacji, poczty elektronicznej i bezpieczeństwa w Internecie.

Warsztaty odbywają się online w każdy poniedziałek o godz. 12. Żeby w nich uczestniczyć wystarczy zapisać się na Fanpage Centralnego Domu Technologii na Facebooku.  

 

 

Odwiedzając nas:

 • Nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świadomie korzystać z nowych technologii.
 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak wykorzystywać nowe technologie w życiu codziennym.
offer-img-senior
Dla cyfrowych debiutantów

Na warsztaty, które prowadzimy online „Cyfrowi Debiutanci” zapraszamy osoby, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkania uczestnicy poznają podstawy używania smartfona i komputera. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie i nauczą się, jak korzystać z zasobów sieciowych. Uczestnicy korzystają z własnych urządzeń mobilnych i komputerów.

Warsztaty odbywają się online w każdy poniedziałek o godz. 12. Żeby w nich uczestniczyć wystarczy zapisać się na Fanpage Centralnego Domu Technologii na Facebooku.  

 

przewodnik-po-internecie

Smartfon z bliska

Na warsztatach dowiesz się, jak działa smartfon, jakie są jego istotne parametry oraz jak dostosować ustawienia, aby korzystanie z niego było proste i przyjemne.

kreatywne-aplikacje

Przewodnik po internecie

Zapoznasz się z podstawami korzystania z Internetu za pomocą smartfona. Nauczysz się bezpiecznego korzystania aplikacji mobilnych oraz dowiesz się, jak realnie chronić się przed zagrożeniami w sieci.

aplikacje-dla-frajdy

Kreatywne aplikacje

Dowiesz się, jak korzystać z aplikacji ułatwiających życie codzienne, ale poznasz też takie, które dostarczą Ci rozrywki lub będą wsparciem kreatywnym.

sztuka-i-komputery

Spotkanie w sieci

Przećwiczysz używanie poczty elektronicznej i najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dowiesz się, jak mądrze używać mediów społecznościowych i pozostać w kontakcie z bliskimi za pośrednictwem Internetu.

Konsultacje technologiczne

Konsultacje technologiczne to projekt indywidualnych konsultacji dla Cyfrowych Debiutantów w celu rozwiązania konkretnych problemów z korzystania z komputera czy telefonu. Konsultacje trwają 15 minut i odbywają się w poniedziałki w godzinach od 13:15 do 14:45.

Programowanie i robotyka

Zapisy

Konsultację technologiczne przeprowadza edukator Tomasz Piątek. Podczas 15-minutowego tego spotkania można zadawać pytania, które dot. obsługii komputera, czy telefonu.

Zapisu można dokonać poprzez poniższy formularz lub pod numerem telefonu
665 470 554.

 

Zapisz się
place-icon-4

Innowatorzy biznesu

Centralny Dom Technologii to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie, tworząc swobodne warunki postępu technologicznego.

Odwiedzając nas:

 • Zorganizujesz własną konferencję z transmisją do internetu.
 • Poznasz najnowsze technologie i możliwości, jakie dają.
 • Weźmiesz udział w wydarzeniach edukacyjnych i praktycznych warsztatach.
 • Staniesz się członkiem uzupełniającej się wzajemnie społeczności.
Oferta wynajmu i streaming w CDT
offer-img-innovators
Dostępne przestrzenie

Szukasz przestrzeni do przeprowadzenia wydarzenia w ścisłym centrum Warszawy? Zapraszamy do Centralnego Domu Technologii!

centrum-biz-konf

Centrum biznesowo-konferencyjne

Centralny Dom Technologii to świetne miejsce do organizacji spotkań biznsowych. Miejsce, które znajduje się w tętniącym życiem centrum Warszawy posiada dobrze wyposażoną, nowoczesną salę konferencyjną. Może ona być powiększona o cześć wystawową.

Regulamin CDT

przestrzen-wystawowa

Przestrzeń wystawowa

Przestrzeń wystawowa w Centralnym Domu Technologii to wyjątkowe miejsce w Polsce do prezentacji nowoczesnych technologii, a także tło dla najważniejszych wydarzeń edukacyjnych i biznesowych. To również inspiracja do pogłębiania wiedzy na temat nowych technologii i śledzenia najnowszych odkryć technologicznych.

centrum-edukacyjne

Centrum edukacyjne

CDT posiada 5 tematycznych sal warsztatowych: Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics. Można je wykorzystać na szkolenia lub warsztaty.  Istnieje możliwość połączenia sal Technology + Engineering oraz the Arts + Mathematics. Dzięki takim działaniom salę zyskują dodatkową powierzchnię, czyli prawie 100 m².

cala-przestrzen-cdt

Cała przestrzeń CDT

Istnieje możliwość wynajęcia całej przestrzeni Centralnego Domu Technologii na wyłączność. Wynajmujący otrzymuje wtedy dostęp do sali konferencyjnej, pięciu sal warsztatowych oraz przestrzeni wystawienniczej.

Poznaj naszą ofertę biznesową
Organizacja wydarzeń

Organizacja wydarzeń

Jeśli jesteś zainteresowany/-a organizacją wydarzenia w przestrzeni CDT, skontaktuj się z nami w celu poznania pełnej oferty.

Napisz do nas

Korzystamy z cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na naszą  Politykę Prywatności i Cookies