Centralny Dom Technologii

Oferta

place-icon-1

Nauczyciele i edukatorzy

Centralny Dom Technologii to obowiązkowy punkt programu wycieczek edukacyjnych. Promujmy metodykę STEAM, współtworząc nowoczesną kulturę nauczania i uczenia się.

Odwiedzając nas:

 • Zapewnisz swoim uczniom atrakcyjne, interaktywne lekcje.
 • Uzyskasz wsparcie metodyczne i nauczysz się prowadzić zajęcia w zgodzie z nurtem STEAM. Otrzymasz także narzędzia dydaktyczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Poznasz innych edukatorów, otwartych na wymianę doświadczeń.
about-img-3
Zajęcia dla grup

Podstawą naszej oferty są jednorazowe zajęcia dla grup zorganizowanych. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, a każdy z warsztatów trwa półtorej godziny. Podczas rezerwowania terminu zwróć uwagę na wybór odpowiedniej grupy wiekowej: 7–9 lat, 10–12 lat, 13–15 lat lub 16+. Grafik zajęć.

roboty

O czym śnią roboty

Czy androidy rzeczywiście śnią o elektrycznych owcach? Uwolnij swoją wyobraźnię, skonstruuj robotyczną krainę snów i naucz robota poruszać się po niej. Te warsztaty to świetny wstęp do świata robotyki, programowania i sztucznej inteligencji.

Pejzaż

Pejzaż elektroniczny

Wymyśl i stwórz własną panoramę miejską, a następnie ożyw ją światłami przy użyciu programowalnej płytki Micro:bit. Dzięki połączeniu tradycyjnych technik plastycznych z nowymi mediami, warsztat stanowi intrygujące wprowadzenie w podstawy programowania i elektroniki.

Przyroda

Zakodowany świat przyrody

Podejmij wyzwanie: wykorzystaj nowe technologie, aby rozwiązać problem środowiska naturalnego. Na tych zajęciach uczestnicy konstruują oczyszczalnię ścieków lub projektują aplikację do walki z zanieczyszczeniem plastikiem. Dzięki połączeniu wiedzy z zakresu biologii, technologii i designu, warsztaty pokazują, jak kompleksowo mierzyć się z globalnymi wyzwaniami.

3d

Świat 3D

Dowiedz się, jak działa drukarka 3D, zobacz, jak powstaje wydruk i zaprojektuj przedmiot użytkowy. Podczas warsztatów dyskutujemy o tym, jakie możliwości daje technologia druku 3D i uczymy się tworzyć własne projekty w programie do modelowania przestrzennego.

Szkolenia metodyczne

Nauczycieli i nauczycielki zapraszamy na szkolenia dotyczące metodologii STEAM, podczas których dowiesz się, jak budować kompetencje swoich podopiecznych poprzez multidyscyplinarne, praktyczne zajęcia. Możesz wziąć również udział w zajęciach pokazowych, podczas których wcielisz się w rolę ucznia i doświadczysz procesu uczenia się w nurcie STEAM. Aktualnie w naszej ofercie dostępne są zajęcia dla nauczycieli klas 1–3, klas 4–8 oraz opiekunów grup przedszkolnych.

dla-dauczycieli-dla-ciebie

Jako nauczyciel lub edukator możesz wziąć udział w zajęciach pokazowych, podczas których wejdziesz w rolę swojego ucznia. Wspólnie rozłożymy scenariusze warsztatów na czynniki pierwsze i damy Ci wskazówki, jak prowadzić zajęcia z zakresu STEAM ze swoimi grupami.

Grafik zajęć dla nauczycieli i edukatorów

Sprawdź
dla-nauczycieli-dla-ciebie2

Poszukujesz materiałów edukacyjnych, które z powodzeniem wykorzystasz na swoich zajęciach z zakresu STEAM? Sprawdź nasze rekomendacje.

Polecane zasoby edukacyjne

Sprawdź
Jak zaplanować wizytę?
Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty grupowej w Centralnym Domu Technologii.
 • Rozpoznaj potrzeby swojej grupy.

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać wśród swoich uczniów. Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełniania? Zmapuj ich zainteresowania i określ, co sprawia im najwięcej frajdy.

 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Wam odpowiadają.

  Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i skupiają się na ważnych tematach. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Waszym potrzebom.

 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin.

  Pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę i zakupić bilety z wyprzedzeniem.

  Bilety
 • Wydrukuj bilety lub dowód zakupu / pobierz bilety na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

  Zgłoś swoją wizytę w Centralnym Domu Technologii w recepcji budynku, na parterze. Zostaniesz poproszona/poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości i skierowana/skierowany na pierwsze piętro. Jeśli przyszłaś/przyszedłeś z grupą zorganizowaną, poczekaj na edukatora, który będzie towarzyszył Wam w drodze do CDT.

place-icon-2

Dzieci i młodzież

Spędź czas w Centralnym Domu Technologii z przyjaciółmi lub rodziną, łącząc naukę z dobrą zabawą.

Odwiedzając nas:

 • Przekonasz się, że nauka i dobra zabawa idą ze sobą w parze.
 • Poszerzysz swoje horyzonty i zdobędziesz nowe umiejętności, dzięki pracy z najnowszymi technologiami.
 • Przygotujesz się do zajęć szkolnych i egzaminów.
 • Rozwijaj kompetencje przyszłości potrzebne na nowoczesnym rynku pracy.
offer-img-kids
Kursy

Jeśli jednorazowe warsztaty to dla Ciebie za mało, na pewno zainteresują Cię nasze 5-tygodniowe kursy. Dzięki nim zgłębisz interesujące Cię zagadnienia i rozwiniesz swoje umiejętności, wykonując praktyczne zadania.

Internet kreatywnie

Internet kreatywnie

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat technologii, które wspomagają pracę twórczą. W trakcie kursu omówione zostaną takie narzędzia, jak Instagram, YouTube, Canva czy LinkedIn. Poprzez angażujące zadania uczestnicy uwolnią swoją kreatywność i poznają siłę technologii w tworzeniu treści. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, tablety, aplikacje mobilne. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut. 

Program  BRAK TERMINÓW

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka

Uczestnicy poznają język Scratch i uczą się programować roboty. Przyswajają pojęcia dotyczące robotów i robotyki. Tworzą proste algorytmy, projektują i programują rzeźby kinetyczne. Warsztaty łączą elementy elektroniki, programowania robotyki i kreatywnego projektowania. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, tablety, Arduino IDE, Thinkercad, Skriboty, schematy elektroniczne. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program  START KURSU GRUPA 8-12 LAT: 7 marca 2020 r. (sobota godz. 13:15) - BRAK MIEJSC

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Druk 3D i modelowanie

Druk 3D i modelowanie

Zadaniem uczestników będzie stworzenie obiektu (w zależności od grupy wiekowej: schronienia dla zwierząt, gry planszowej lub karcianej itp.). Zajęcia przeprowadzą od etapów badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, drukarki 3D, Playground Skriware, Tinkercad. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program  START KURSU GRUPA 8-12 LAT: 10 maja 2020 r. (niedziela godz. 15:15)

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Zajęcia wielopokoleniowe
Centralny Dom Technologii to również świetne miejsce dla rodzin oraz grup wielopokoleniowych. Możecie spędzić z nami weekend i zintegrować się, łącząc naukę z zabawą.
Pejzaż elektroniczny

Pejzaż elektroniczny

Podczas warsztatu łączymy tradycyjne techniki plastycznych z nowoczesnymi mediami. Uczestnicy historię dla robota-maskotki CDT. Ilustrują ją, tworząc kolaż z matrycy LED, materiałów plastycznych oraz upcyklując odpady.

Sprawdź grafik zajęć wielopokoleniowych

Sprawdź
Sztuka i komputery

Sztuka i komputery

Uczestnicy warsztatu będą mieli szansę pogłębić więzi międzypokoleniowe, ucząc się wspólnie nowych technologii, takich jak druk oraz modelowanie 3D. Ich zadaniem będzie stworzenie wybiegu dla wybranego zwierzęcia, co pozwoli im m.in. rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Sprawdź grafik zajęć wielopokoleniowych

Sprawdź
Jak zaplanować wizytę?

Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty w Centralnym Domu Technologii.

 • Rozpoznaj swoje potrzeby

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać? Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełnienia? Zmapuj swoje zainteresowania i określ, co sprawia Ci najwięcej frajdy?

 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają.

  Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i skupiają się na ważnych tematach. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin.

  Pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę i zakupić bilety z wyprzedzeniem.

  Bilety
 • Wydrukuj bilety lub dowód zakupu / pobierz bilety na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

  Zgłoś swoją wizytę w Centralnym Domu Technologii w recepcji budynku, na parterze. Zostaniesz poproszona/poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości i skierowana/skierowany na pierwsze piętro. Jeśli przyszłaś/przyszedłeś z grupą zorganizowaną, poczekaj na edukatora, który będzie towarzyszył Wam w drodze do CDT.

offer-img-adults

Dorośli

Niezależnie od tego, ile masz lat i jak dobrze orientujesz się w świecie nauki i nowych technologii, w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie.

Odwiedzając nas:

 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w edukacji swojej i swojego dziecka.
 • Spędzisz miło czas ze znajomymi oraz poznasz nowe osoby, biorąc udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.
offer-img-adults
Dla cyfrowych debiutantów

Na warsztaty "Cyfrowy elementarz" zapraszamy osoby, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas cyklu 10 spotkań uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do Internetu. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie i nauczą się, jak korzystać z zasobów sieciowych. Uczestnicy korzystają z własnych urządzeń mobilnych.

SPRAWDŹ TERMINY

przewodnik-po-internecie

Smartfon z bliska

Na warsztatach dowiesz się, jak działa smartfon, jakie są jego istotne parametry oraz jak dostosować ustawienia, aby korzystanie z niego było proste i przyjemne.

kreatywne-aplikacje

Przewodnik po internecie

Zapoznasz się z podstawami korzystania z Internetu za pomocą smartfona. Nauczysz się bezpiecznego korzystania aplikacji mobilnych oraz dowiesz się, jak realnie chronić się przed zagrożeniami w sieci.

aplikacje-dla-frajdy

Kreatywne aplikacje

Dowiesz się, jak korzystać z aplikacji ułatwiających życie codzienne, ale poznasz też takie, które dostarczą Ci rozrywki lub będą wsparciem kreatywnym.

sztuka-i-komputery

Spotkanie w sieci

Przećwiczysz używanie poczty elektronicznej i najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dowiesz się, jak mądrze używać mediów społecznościowych i pozostać w kontakcie z bliskimi za pośrednictwem Internetu.

Kursy
Jeśli na co dzień korzystasz z nowych technologii, ale chcesz wejść na wyższy poziom umiejętności, weź udział w organizowanych przez nas 5-tygodniowych kursach dla osób dorosłych.
Internet kreatywnie

Internet kreatywnie

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat technologii, które wspomagają pracę twórczą. W trakcie kursu omówione zostaną takie narzędzia, jak Instagram, YouTube, Canva czy LinkedIn. Poprzez angażujące zadania uczestnicy uwolnią swoją kreatywność i poznają siłę technologii w tworzeniu treści. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, tablety, aplikacje mobilne. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka

Uczestnicy uczą się konstruować i programować roboty. Przyswajają pojęcia dotyczące robotów i robotyki. Tworzą proste algorytmy, projektują i programują rzeźby kinetyczne. Warsztaty łączą elementy elektroniki, programowania robotyki i kreatywnego projektowania. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, tablety, Arduino IDE, Thinkercad, Skriboty, schematy elektroniczne. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Druk 3D i modelowanie

Druk 3D i modelowanie

Zadaniem uczestników będzie stworzenie obiektu (w zależności od grupy wiekowej: schronienia dla zwierząt, gry planszowej lub karcianej itp.). Zajęcia przeprowadzą od etapów badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania. Wykorzystywane narzędzia: laptopy, drukarki 3D, Playground Skriware, Tinkercad. Czas trwania zajęć: 5 x 90 minut.

Program

Sprawdź grafik kursów

Sprawdź
Jak zaplanować wizytę?
Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty w Centralnym Domu Technologii.
 • Rozpoznaj swoje potrzeby

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać? Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełnienia? Zmapuj swoje zainteresowania i określ, co sprawia Ci najwięcej frajdy?
 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają.

  Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają. Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i podejmują zagadnienia związane z otaczającym nas światem. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim zainteresowaniom i potrzebom.
 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin

  Pamiętaj, aby kupić bilet z wyprzedzeniem.
  Bilety
 • Wydrukuj bilet lub pobierz go na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

  Zgłoś swoją wizytę w Centralnym Domu Technologii w recepcji budynku, na parterze. Zostaniesz poproszona/poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości i skierowana/skierowany na pierwsze piętro. Jeśli przyszłaś/przyszedłeś z grupą zorganizowaną, poczekaj na edukatora, który będzie towarzyszył Wam w drodze do CDT.

place-icon-4

Innowatorzy biznesu

Centralny Dom Technologii to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie, tworząc swobodne warunki postępu technologicznego.

Odwiedzając nas:

 • Zorganizujesz własną konferencję z transmisją do internetu.
 • Poznasz najnowsze technologie i możliwości, jakie dają.
 • Weźmiesz udział w wydarzeniach edukacyjnych i praktycznych warsztatach.
 • Staniesz się członkiem uzupełniającej się wzajemnie społeczności.
Oferta wynajmu i streaming w CDT
offer-img-innovators
Dostępne przestrzenie

Szukasz przestrzeni do przeprowadzenia wydarzenia w ścisłym centrum Warszawy? Zapraszamy do Centralnego Domu Technologii!

centrum-biz-konf

Centrum biznesowo-konferencyjne

Centralny Dom Technologii to świetne miejsce do organizacji spotkań biznsowych. Miejsce, które znajduje się w tętniącym życiem centrum Warszawy posiada dobrze wyposażoną salę konferencyjną mogącą pomieścić do 130 osób.

przestrzen-wystawowa

Przestrzeń wystawowa

Przestrzeń wystawowa w Centralnym Domu Technologii to wyjątkowe miejsce w Polsce do prezentacji nowoczesnych technologii, a także tło dla najważniejszych wydarzeń edukacyjnych i biznesowych. To również inspiracja do pogłębiania wiedzy na temat nowych technologii i śledzenia najnowszych odkryć technologicznych.

centrum-edukacyjne

Centrum edukacyjne

CDT posiada 5 tematycznych sal warsztatowych: Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics. Każda z nich mieści 15 osób. Istnieje możliwość połączenia sal Technology + Engineering oraz the Arts + Mathematics i zwiększenia pojemności każdej z nich do 30 osób.

cala-przestrzen-cdt

Cała przestrzeń CDT

Istnieje możliwość wynajęcia całej przestrzeni Centralnego Domu Technologii na wyłączność. Wynajmujący otrzymuje wtedy dostęp do sali konferencyjnej, pięciu sal warsztatowych oraz przestrzeni wystawienniczej.

Poznaj naszą ofertę biznesową
Organizacja wydarzeń

Organizacja wydarzeń

Jeśli jesteś zainteresowany/-a organizacją wydarzenia w przestrzeni CDT, skontaktuj się z nami w celu poznania pełnej oferty.

Napisz do nas

Korzystamy z cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na naszą  Politykę Prywatności i Cookies