Centralny Dom Technologii

Oferta

place-icon-1

Nauczyciele i edukatorzy

CDT to obowiązkowy punkt programu wycieczek edukacyjnych. Promujmy metodykę STEAM, współtworząc nowoczesną kulturę nauczania i uczenia się.

Odwiedzając nas:

 • Zapewnisz swoim uczniom atrakcyjne, interaktywne lekcje.
 • Uzyskasz wsparcie metodyczne i nauczysz się prowadzić zajęcia w zgodzie z nurtem STEAM. Otrzymasz także narzędzia dydaktyczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
 • Poznasz innych edukatorów, otwartych na wymianę doświadczeń.
about-img-3
Zajęcia dla grup
W naszej ofercie znajdują się jednorazowe zajęcia dla grup zorganizowanych. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, a każdy z warsztatów trwa półtorej godziny. Podczas rezerwowania terminu zwróć uwagę na wybór odpowiedniej grupy wiekowej: 7–9 lat, 10–12 lat, 13–15 lat lub 16+.
roboty

O czym śnią roboty

Podczas warsztatu dzieci zastanawiają się, o czym mogą śnić roboty, a następnie przenoszą swoje pomysły na papier, rysując futurystyczne krainy. Kolejnym zadaniem jest zaprogramowanie prawdziwych robotów, tak aby jeździły po ścieżkach wyznaczonych na pracach plastycznych. Najmłodsi uczestnicy pracują na robotach Photon, starsi na Dash&Dot. Uczestnicy 13+ poruszają zagadnienia związane z programowaniem i robotyką, dzięki czemu uczą się myślenia algorytmicznego w różnorodnych dziedzinach życia: od literatury komiksowej po metody udzielania pierwszej pomocy.

Pejzaż

Pejzaż elektroniczny

Zajęcia rozwijają wiedzę i umiejętności z zakresu elektroniki, programowania, nauk przyrodniczych oraz sztuki. Uczestnicy warsztatu łączą tradycyjne techniki plastyczne z nowymi mediami. Zadaniem najmłodszych uczestników jest wymyślenie bajki, a następnie przygotowanie do niej ilustracji przy użyciu nietypowych materiałów. Trochę starsze dzieci dodają do rysunków miejsce na płytkę micro:bit, która umożliwia tworzenie prostej animacji. Zadaniem najstarszych uczestników zajęć jest stworzenie i zaprogramowanie neonowej Warszawy.

Przyroda

Zakodowany świat przyrody

Zajęcia rozwijają wiedzę z zakresu biologii, ekologii i programowania. Każda grupa, w zależności od wieku, przygląda się innemu problemowi związanemu z ochroną środowiska, poszukując rozwiązań mogących poprawić jego stan. Zajęcia rozwijają świadomość dotyczącą zagrożeń oraz takie kompetencje przyszłości, jak: kreatywność, współpraca z innymi czy kompleksowe rozwiązywanie problemów. Podczas zajęć, w zależności od grupy wiekowej, uczestnicy dowiedzą się m.in. – Czym jest Design Thinking? Jak działa oczyszczalnia ścieków? Co można zrobić z przetworzonej butelki PET?

3d

Świat 3D

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy druku 3D i modelowania na różnych przykładach – w zależności od grupy wiekowej. Rozwiną się w takich obszarach jak: chemia, sztuka czy technologia 3D. Najmłodsze dzieci będą tworzyć modele 3D węży, nieco starsze zagadnieniami związanymi z komórkami roślinnymi czy zwierzęcymi. Zadaniem nastolatków będzie zamodelowanie w 3D cząsteczki kwasu czy fasady budynku. Uczestnicy podsumowują efekty swojej pracy w postaci infografiki.

Szkolenia metodyczne
Nauczycieli i nauczycielki zapraszamy na szkolenia dotyczące metodologii STEAM, podczas których dowiesz się jak budować kompetencje swoich podopiecznych poprzez multidyscyplinarne, praktyczne zajęcia. Możesz wziąć również udział w zajęciach pokazowych, podczas których wcielisz się w rolę swojego ucznia i doświadczysz procesu uczenia się w nurcie STEAM. Aktualnie w naszej ofercie dostępne są zajęcia dla nauczycieli klas 1–3, klas 4–8 oraz opiekunów grup przedszkolnych.
dla-dauczycieli-dla-ciebie

Jako nauczyciel lub edukator możesz wziąć udział w zajęciach pokazowych, podczas których wejdziesz w rolę swojego ucznia wspólnie rozłożymy scenariusze warsztatów na czynniki pierwsze i damy Ci wskazówki, jak prowadzić zajęcia z zakresu STEAM ze swoimi grupami.

Grafik zajęć dla nauczycieli i edukatorów

Sprawdź
dla-nauczycieli-dla-ciebie2

Poszukujesz materiałów edukacyjnych, które z powodzeniem wykorzystasz na swoich zajęciach z zakresu STEAM? Sprawdź nasze rekomendacje.

Polecane zasoby dydaktyczne

Pobierz rekomendacje
Jak zaplanować wizytę?
Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty grupowej w Centralnym Domu Technologii.
 • Rozpoznaj potrzeby swojej grupy.

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać wśród swoich uczniów. Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełniania? Zmapuj ich zainteresowania i określ, co sprawia im najwięcej frajdy.

 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Wam odpowiadają.

  Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i skupiają się na ważnych tematach. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Waszym potrzebom.

 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin.

  Pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę i zakupić bilety z wyprzedzeniem.

  Bilety
 • Wydrukuj bilety lub dowód zakupu / pobierz bilety na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

place-icon-2

Dzieci i młodzież

Spędź czas w Centralnym Domu Technologii z przyjaciółmi lub rodziną, łącząc naukę z dobrą zabawą.

Odwiedzając nas:

 • Przekonasz się, że nauka i dobra zabawa idą ze sobą w parze.
 • Poszerzysz swoje horyzonty i zdobędziesz nowe umiejętności, dzięki pracy z najnowszymi technologiami.
 • Przygotujesz się do zajęć szkolnych i egzaminów.
 • Będziesz kształcić kompetencje przyszłości potrzebne na nowoczesnym rynku pracy.
offer-img-kids
Kursy
Jeśli jednorazowe warsztaty to dla Ciebie za mało, na pewno zainteresują Cię nasze 10- i 5-tygodniowe kursy. Dzięki nim zgłębisz interesujące Cię zagadnienia i rozwiniesz swoje umiejętności, wykonując praktyczne zadania.
Internet kreatywnie

Internet kreatywnie

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat technologii, które wspomagają pracę twórczą. W trakcie kursu omówione zostaną takie narzędzia, jak Instagram, YouTube, Canva czy LinkedIn. Poprzez angażujące zadania uczestnicy uwolnią swoją kreatywność i poznają siłę technologii w tworzeniu treści.

Sprawdź grafik zajęć 5- i 10-tygodniowych

Sprawdź
Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka

Uczestnicy będą tworzyć swojego robota z podstawowych elementów elementów elektronicznych oraz materiałów nadających się do recyklingu. Warsztaty łączą elementy elektroniki, robotyki i kreatywnego projektowania.

Sprawdź grafik zajęć 5- i 10-tygodniowych

Sprawdź
Druk 3D i modelowanie

Druk 3D i modelowanie

Zadaniem uczestników będzie stworzenie obiektu przeznaczonego dla wybranego odbiorcy np. rodziców z małym dziećmi, seniorów. Zajęcia przeprowadzą ich od etapów badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania

Sprawdź grafik zajęć 5- i 10-tygodniowych

Sprawdź
Zajęcia wielopokoleniowe
Centralny Dom Technologii to również świetne miejsce dla rodzin oraz grup wielopokoleniowych. Możecie spędzić z nami weekend i zintegrować się, łącząc naukę z zabawą.
Pejzaż elektroniczny

Pejzaż elektroniczny

Podczas warsztatu łączymy tradycyjne techniki plastycznych z nowoczesnymi mediami. Uczestnicy historię dla robota-maskotki CDT. Ilustrują ją, tworząc kolaż z matrycy LED, materiałów plastycznych oraz upcyklując odpady.

Sprawdź grafik zajęć wielopokoleniowych

Sprawdź
Sztuka i komputery

Sztuka i komputery

Uczestnicy warsztatu będą mieli szansę pogłębić więzi międzypokoleniowe, ucząc się wspólnie nowych technologii, takich jak druk oraz modelowanie 3D. Ich zadaniem będzie stworzenie wybiegu dla wybranego zwierzęcia, co pozwoli im m.in. rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Sprawdź grafik zajęć wielopokoleniowych

Sprawdź
Jak zaplanować wizytę?

Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty w Centralnym Domu Technologii.

 • Rozpoznaj swoje potrzeby

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać? Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełnienia? Zmapuj swoje zainteresowania i określ, co sprawia Ci najwięcej frajdy?

 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają.

  Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i skupiają się na ważnych tematach. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin.

  Pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę i zakupić bilety z wyprzedzeniem.

  Bilety
 • Wydrukuj bilety lub dowód zakupu / pobierz bilety na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

offer-img-adults

Dorośli

Niezależnie od tego, ile masz lat i jak dobrze orientujesz się w świecie nauki i nowych technologii, w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie.

Odwiedzając nas:

 • Rozwiniesz swoje kompetencje cyfrowe i zgłębisz świat nowych technologii.
 • Zobaczysz, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w edukacji swojej i swojego dziecka.
 • Spędzisz miło czas ze znajomymi oraz poznasz nowe osoby, biorąc udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.
Broszura informacyjna CDT (plik .pdf)
offer-img-adults
Dla cyfrowych debiutantów

CDT jest również miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nowymi technologiami. Z nami nauczysz się podstaw, które pozwolą Ci świadomie korzystać z najnowszych cyfrowych odkryć.

przewodnik-po-internecie

Przewodnik po internecie

Zapoznasz się z podstawami korzystania z internetu z pomocą tabletu. Nauczysz się także bezpiecznego korzystania aplikacji mobilnych, przeglądarki internetowej oraz dowiesz się, jak realnie chronić się przed zagrożeniami w sieci.

kreatywne-aplikacje

Kreatywne aplikacje

Zobaczysz, jak korzystać z aplikacji umożliwiających zabawę telefonem lub tabletem i przekonasz się, że aplikacje na telefonie mogą być wsparciem rozrywkowym, kreatywnym oraz społecznym.

aplikacje-dla-frajdy

Aplikacje dla frajdy

Poznasz wybrane aplikacje mobilne ułatwiające kontakt z bliskimi, dzielenie się multimediami lub po prostu umilające czas. Nauczymy Cię wyszukiwać i pobierać aplikacje zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami.

sztuka-i-komputery

Sztuka i komputery

Odkryjesz narzędzia do modelowania 3D oraz dowiesz się czym jest filament i jak działa drukarka 3D. Zajęcia są również okazją do poznania wielu ciekawostek z zakresu zdrowego odżywiania.

Kursy
Jeśli na co dzień korzystasz z nowych technologii, ale chcesz wejść na wyższy poziom umiejętności, weź udział w organizowanych przez nas 5-tygodniowych kursach dla osób dorosłych.
Internet kreatywnie

Internet kreatywnie

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat technologii, które wspomagają pracę twórczą. W trakcie kursu omówimy takie narzędzia, jak Instagram, YouTube, Canva czy LinkedIn.

Sprawdź grafik zajęć 5- i 10-tygodniowych

Sprawdź
Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka

Uczestnicy poznają różne roboty oraz nauczą się je programować. Stworzą również swoją konstrukcję z podstawowych elementów elementów elektronicznych oraz materiałów nadających się do recyklingu. Warsztaty łączą elementy elektroniki, robotyki i kreatywnego projektowania.

Sprawdź grafik zajęć 5- i 10-tygodniowych

Sprawdź
Druk 3D i modelowanie

Druk 3D i modelowanie

Zadaniem uczestników będzie stworzenie obiektu przeznaczonego dla wybranego odbiorcy np. rodziców z małym dziećmi, seniorów. Zajęcia przeprowadzą ich od etapów badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania.

Sprawdź grafik zajęć 5- i 10-tygodniowych

Sprawdź
Jak zaplanować wizytę?
Zgromadziliśmy tu informacje pomocne w zorganizowaniu wizyty w Centralnym Domu Technologii.
 • Rozpoznaj swoje potrzeby

  Zastanów się, jakie umiejętności chcesz rozwijać? Które dziedziny wiedzy wymagają uzupełnienia? Zmapuj swoje zainteresowania i określ, co sprawia Ci najwięcej frajdy?
 • Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają.

  Zapoznaj się z opisami zajęć i wybierze te, które najbardziej Ci odpowiadają. Każde prowadzone przez nas zajęcia są multidyscyplinarne i podejmują zagadnienia związane z otaczającym nas światem. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim zainteresowaniom i potrzebom.
 • Sprawdź grafik zajęć i zarezerwuj termin

  Pamiętaj, aby kupić bilet z wyprzedzeniem.
  Bilety
 • Wydrukuj bilet lub pobierz go na swoje urządzenie mobilne.

 • Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i ciesz się wizytą w Centralnym Domu Technologii!

place-icon-4

Innowatorzy biznesu

Centralny Dom Technologii to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie tworząc swobodne warunki postępu technologicznego.

Odwiedzając nas:

 • Poznasz najnowsze technologie i możliwości jakie dają
 • Weźmiesz udział w wydarzeniach edukacyjnych i praktycznych warsztatach
 • Staniesz się członkiem uzupełniającej się wzajemnie społeczności
Prezentacja ofertowa CDT (plik .pdf)
offer-img-innovators
Dostępne przestrzenie

Szukasz przestrzeni do przeprowadzenia wydarzenia w ścisłym centrum Warszawy? Zapraszamy do Centralnego Domu Technologii!

centrum-biz-konf

Centrum biznesowo-konferencyjne

Centralny Dom Technologii to świetne miejsce do organizacji spotkań biznsowych. Miejsce, które znajduje się w tętniącym życiem centrum Warszawy posiada trzy dobrze wyposażone sale konferencyjne mogące pomieścić do 180 osób.
przestrzen-wystawowa

Przestrzeń wystawowa

Przestrzeń wystawowa w Centralnym Domu Technologii, to wyjątkowe miejsce w Polsce do prezentacji nowoczesnych technologii, a także tło dla najważniejszych wydarzeń edukacyjnych i biznesowych. To również inspiracja do pogłębiania wiedzy na temat nowych technologii i śledzenia najnowszych odkryć technologicznych.
centrum-edukacyjne

Centrum edukacyjne

CDT posiada 5 tematycznych sal warsztatowych: Science, Technology, Engineering, The Arts, Mathematics
cala-przestrzen-cdt

Cała przestrzeń CDT

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy druku 3D i modelowania na różnych przykładach – w zależności od grupy wiekowej. Rozwiną się w takich obszarach jak: chemia, sztuka czy technologia 3D. Najmłodsze dzieci będą tworzyć modele 3D węży, nieco starsze zagadnieniami związanymi z komórkami roślinnymi czy zwierzęcymi. Zadaniem nastolatków będzie zamodelowanie w 3D cząsteczki kwasu czy fasady budynku. Uczestnicy podsumowują efekty swojej pracy w postaci infografiki.
Poznaj naszą ofertę biznesową
Organizacja wydarzeń

Organizacja wydarzeń

Jeśli jesteś zainteresowany/-a organizacją wydarzenia w przestrzeni CDT, skontaktuj się z nami w celu poznania pełnej oferty.

Napisz do nas

Korzystamy z cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na naszą  Politykę Prywatności i Cookies